Gość z Tybetu przyciągnął tłumy na spotkanie. W Hali Ludowej witało go sześć tysięcy ludzi

Wizyta XIV Dalajlamy Tybetu we Wrocławiu zaczęła się z półgodzinnym opóźnieniem. Tyle właśnie spóźnił się rejsowy samolot, na pokładzie którego Tenzin Gjaco przyleciał do stolicy Dolnego Śląska z Monachium.

Głównym punktem wczorajszego programu był wykład Dalajlamy w Hali Ludowej. Wykład o Solidarności, bo właśnie rocznica powstania "S" była powodem jego kolejnej już wizyty w Polsce.

Halę wypełnili po brzegi ludzie, którzy przyszli wysłuchać wykładu duchowego przywódcy Tybetu. Zjechali się z całej Polski. Ani Yeshe Lhamo, buddyjska mniszka, do Wrocławia przybyła z Warszawy. Ani Yeshe Lhamo jest Polką. Przez pół roku przebywała w buddyjskim klasztorze Benczen Tenga Rinpocze w Nepalu, tam też została wyświęcona na buddyjską mniszkę. - To dla mnie niezwykle ważne wydarzenie - mówiła. - To wielkie błogosławieństwo nie tylko dla mnie, ale także dla tych, którzy nie zdają sobie z tego sprawy.

Przed wykładem Dalajlama zwiedził wystawę "Solidarny Wrocław". Rozmawiał tam z Tomaszem Surowcem, kierowcą MPK i działaczem "S", który w sierpniu'80 roku zatrzymał wrocławskie autobusy. - Polskiego ducha charakteryzuje pragnienie wolności - powiedział podczas oglądania ekspozycji. I wpisał się do księgi pamiątkowej. Nikt jednak nie wie, co tam napisał. Wpis jest po tybetańsku.

23 września Dalajlama ma spotkać się z młodzieżą w Teatrze Lalek.


Relacja na żywo z pobytu Dalajlamy we Wrocławiu:

15.55 - Spotkanie z Dalajlamą zakończone

15.40 Przedstawiciele wrocławskiej Solidarności wręczyli Dalajlamie medal Solidarności.
Teraz 250 dzieci z wrocławskich szkół śpiewa mu piosenkę "My wrocławianie".
Spotkanie za chwilę się zakończy.

14:30 Z małym opóźnieniem rozpoczęło się spotkanie z Dalajlamą w Hali Ludowej. Przed wykładem Dalajlamy w Hali Ludowej prezydent Rafał Dutkiewicz wręczył Jego Świętobliwości dwie flagi: Solidarności i Wolnego Tybetu. W tej chwili w hali przemawia Dalajlama

14:15 Podczas zwiedzania wystawy na pl. Społecznym Dalajlama rozmawiał z Tomaszem Surowcem, który 30 lat temu zatrzymał wrocławskie MPK, rozpoczynając strajk solidarnościowy z robotnikami Wybrzeża.

13:45 Przed Halą Ludową gromadzą się tłumy. Kolejka chętnych do wejścia sięga aż do Iglicy.

11.45 Po oficjalnym przywitaniu duchowy przywódca Tybetu pojechał obejrzeć wystawę "Solidarny Wrocław"

11.36 Samolot z Dalajlamą wylądował na wrocławskim lotnisku

11.28 Samolot z Dalajlamą opóźniony

Rejsowy samolot z Monachium, który miał po godz. 11.00 wylądować na wrocławskim lotnisku im. Mikołaja Kopernika, jest opóźniony o ok. pół godziny. Na lotnisku na duchowego przywódcę Tybetu czeka prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

grzesiek (gość)

Brawo! Jestem za Panem Redaktorem hala jest LUDOWA! Ludzie, bez przesady w Niemieckim Breslau nazywano ją stulecia. jak tak dalej pójdzie, to niedługo nie będę już chodził sienkiewicza, a sternstrasse ;)