Parking świeci pustkami, robotników też jeszcze nie widać

Parking świeci pustkami, robotników też jeszcze nie widać (© fot. janusz wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zmotoryzowani klienci, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie miejskim na pl. Nowy Targ, od dwóch dni muszą włożyć sporo wysiłku w znalezienie miejsca parkingowego.

Choć dotychczasowy parking został zamknięty w poniedziałek, magistrat nie zadbał o to, aby oznakować dojazd do nowego miejsca postoju. O tym, że tymczasowy parking został wyznaczony przy ul. św. Wita, wielu interesantów dowiaduje się dopiero po przybyciu na miejsce. I wtedy zaczynają się kłopoty. Ulice św. Wita i Krowia są ulicami jednokierunkowymi i wiele problemów przysparza kierowcom odnalezienie właściwej drogi na parking. Aby do niego dojechać, muszą przez kilkanaście minut krążyć wokół magistratu.

- Przy starym parkingu nie ma żadnego oznaczenia, jak dojechać na nowy, a przez zakazy wjazdu długo jeździłem w kółko, zanim znalazłem to miejsce - skarży się Sławomir Bańcer, interesant z Wrocławia. - Jakim cudem przy takiej instytucji jak urząd miejski nie ma oznaczeń? - denerwuje się.
Sporo zachodu czeka także uczciwych kierowców, który chcieliby zapłacić za postój. - Jest tu napisane, że parking jest płatny, więc chodzę już od dziesięciu minut i szukam parkomatu, którego nigdzie nie ma - złości się kolejna interesantka, Anna Nocoń.

Jednak urząd miejski zapewnia, że wkrótce skończą się problemy zdezorientowanych kierowców. - Tablica informacyjna na samym pl. Nowy Targ pojawi się w ciągu tygodnia. Na parkomaty poczekamy jeszcze 3-4 tygodnie - wyjaśnia Paweł Czuma, szef biura prasowego urzędu miejskiego. - Do tego czasu na parkingu przy ul. św. Wita klienci urzędu będą parkować za darmo - zapewnia.

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

smolen (gość)

a wy co? już trzeba pod urzędzik samochodem pod drzwi dojechać. na galerii dominikańskiej jest duży parking i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca. 5 min spacerku nikomu nie zaszkodzi. Ba... mało tego 1 godzina parkowania jest gratis a następna 2 zł. ruszać się trochę bo zaczynacie wszyscy powoli wyglądać jak amerykanie...

krzysiek (gość)

bez dopalaczy dlaczego na nowym parkingu montuje się oświetlenie na miejscach parkingowych. Dlaczego parking przy Panoramie Racławickiej i TPSA został zamkniety a wjazd jest za zgodą urzędu miasta. Czyli co? Ci co pracują i zarabiają dzięki mieszkańcom miasta w tym równiez i Pan są bardziej równi-równi komu? A my to niby kto? Zresztą tłumaczenia pańskie są godne pożałowania

piotr (gość)

Jakim prawem Urząd zaniedbał pobór opłat za parkowanie w centrum Wrocławia? Niegospodarność i działanie na szkodę budżetu miasta! Osoba odpowiedzialna powinna ponieść konsekwencje. A czy jak tam stanę i dostanę mandat od strażnika to będę mógł podnosić że ponoć jakiś urzędas w wywiadzie do gazety coś powiedział albo nie? Wywiad i wypowiedź urzędasa to nie jest źródło prawa w Polsce.

niż (gość)

Nie o to chodzi, że można sobie zaparkować w GD bezproblemowo, tylko o to, że urzędniki nie potrafią nic zaplanować, że o terminowości to nie wspomnę. Planują byle gdzie i byle jak, a jak wyjdzie burdel, to mówią, że poprawią. A jak mówią, to znaczy, że mówią.

Badyl (gość)

Drodzy kierowcy, ale wy tępi jesteście. Zamiast krążyć jak idioci w kółko wjeżdżacie sobie na parking Galerii Dominikańskiej, skąd trzeba podejść zaledwie jakieś kilkadziesiąt metrów do urzędu na Nowym Targu. Ja ile razy jechałem coś załatwiać do tego urzędu, to nigdy nie korzystałem z placu parkingowego przed nim, tylko od razu zawsze jechałem na parking pobliskiej Galerii, bo tam przynajmniej zawsze wolne miejsce do parkowania jest, głównie na najwyższym piętrze na dachu budynku, gdzie zawsze jest masa wolnych miejsc, a do tego wychodziło taniej jak za parkowanie przy urzędzie, bo w Galerii pierwsza godzina parkowania jest gratis, a każda następna 2 zł. Więc nie narzekajcie, bo miejsc do parkowania w pobliżu urzędu jest masa i wcale nie trzeba się kręcić godzinę po ciasnych uliczkach starówki, tylko wytężcie trochę swoje tępe umysły. A jeszcze niektórzy są tak leniwi, że nie chce im się podejść nawet tych kilkudziesięciu metrów i gdyby mogli, to by jeszcze do środka urzędu swoim gratem wjechali.

maria (gość)

TO PRAWDA ŻE WIĘKSZOŚĆ "FURMANÓW" TO B U R A K I NIE ZNAJĄCY PODSTAWOWYCH PRZEPISÓW O RUCHU DROGOWYM CO CHCĄ TO ROBIĄ MYŚLĄC ,ŻE SĄ NA POLU Z ZIEMNIAKAMI I GDZIE POSTAWIĄ SWOJEGO GRATA TO BĘDZIE DOBRZE.MAGISTRAT POWINIEN POZWOLIĆ ĆWOKOM NA WJAZD DO BUDYNKU ŻEBY MOGLI ZAŁATWIĆ SWOJE SPRAWY GWARANTUJĘ ,ŻE KILKUNASTU DEBILI BY SIĘ ZNALAZŁO CHĘTNYCH NA TAKĄ OPCJĘ.

Zas (gość)

pieszych. Panie i panowie zmotoryzowani. Na nóżkach zdrowiej. Wierzcie mi. Pozdrawiam.

gosc !! (gość)

Bo odpowiedzie ORGANY -maja to wszysko w DU::E . Prosciej jest zamknac a reszta juz w rekach BOGA !!!!.A to znowu ten GOSCIU CZUMA dzien dobry -zryw to wy macie jak babcia 80letnia .Ciekawe jaka bedzie zima w tym roku czy tez was ZASKOCZY , ja proponuje juz teraz pozamykac co niektore ulice i mosty , bo przeciesz nie bedzie CZYM sypac !!!!!.