(© Wizualizacja inwestora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rok wcześniej niż planowano, miasto zamierza wyremontować ul. Skłodowskiej-Curie. Decyzja zapadła po tym, jak MPK wprowadziło tam zakaz mijania się tramwajów.

Czytaj więcej: Na Skłodowskiej-Curie tramwaje nie mogą się minąć

Zakaz mijania wprowadzono, ponieważ na krzywych torach tramwaje przechylają się tak bardzo, że podczas mijania mogłyby o siebie uderzyć.

Remont planowano dopiero na 2014 rok, jednak rozpocznie się ona rok wcześniej. Jednocześnie drogowcy zajmą się remontem mostu Zwierzynieckiego. Przeprawa nie była remontowana od lat i jej stan również pozostawia wiele do życzenia.

ZOBACZ, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ ULICA PO REMONCIE

Komentarze (28)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

willy (gość) (Piotr)

Chcesz parkować pod samą halą ?
Nie łaska z buta kilometr lub podjechać tramwajem.
10.000 ludzi przyjeżdża na imprezę masową a ty się łudzisz, że znajdziesz miejsce na 40 miejscach parkingowych

willy (gość) (Adek)

Jakie rondo ? Po drodze możesz sobie skręcić w którąś z poprzecznych ulic.
Bardzo dobrze ze zlikwidowali lewoskręt aby nie blokować ruchu w najwęższym miejscu .

benek (gość) (crashan)

Może dzięki tym korkom część ludzi zrozumie, że sami korki tworzą i przesiądzie się na tramwaj.W końcu linia tramwajowa nie jest oddalona o 1 km.

benek (gość)

Wizualizacja oszukuje bo nie ma na niej lawiny samochodów.
Prawda ze ładne miasto bez aut ?
W tym celu uchwalono Politykę Rowerową, która do 2015 roku ma zwiększyć 203 razy liczbę rowerzystów.
Tymczasem na wizualizacji zapomniano o rozwiązaniach rowerowych. Nawet przejazdów nie uwzględnili więc rowerzyści będą jeździć po pasach.Widocznie UM zakłada, że najlepszym pojazdem dla studenta jest samochód. A trawniki i chodniki pod polibudą zapadają się pod autami.

Most Wschodni (gość)

Trzeba zorganizować akcję MOST WSCHODNI, po dwa pasy w każdą stronę ! Nie pozwólmy aby rządziła garstka oszo..... Ulica Adama Mickiewicza przebiega przez środek Parku Szczytnickiego i jak do tej pory akcja Park nie domagała się jej zamknięcia ! Czyżby chodziło o co innego niż ochrona przyrody ; )

Myślący inaczej (gość)

Cała ta wizualizacja jest tylko kosmetyką,ten złom(czytaj :zabytek) Zwierzyniecki bez poszerzenia do czterech pasów plus tory dalej będzie korkował piękny asfalt aż do wyrobienia się kolein! We wrocławiu jest ponad setka mostów jeden "zabytek mniej" znaczy więcej dla wszystkich.

opiniodawca (gość)

drodzy internauci, nie narzekajcie na remonty, bo gdy wiele lat temu ich nie było to narzekalismy,że sie nic nie robi!!! Na szczescie i tak w obliczu coraz to nowszych i szybszych technologii remonty te odbywaja sie mozliwie jak najkrocej i czesto udostepniane sa nam kolejno poszczegolne odcinki, co kilka lat temu bylo nie do pomyslenia. troche optymizmy, nie od razu rzym i piekne drogi zbudowano..

crashan (gość)

Bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu remontowi cała okolica stanie w wielkim korku. Może w końcu twardogłowi wyspiarze i eko- terroryści zrozumieją jak potrzebny jest tam nowy most. Otrząśnijcie się.