WOŚP kiedyś i dziś. Zdjęcia z finałów WOŚP pokazują jak zmieniała się Polska

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę po raz 27. Aż trudno uwierzyć, że to już ponad ćwierćwiecza z WOŚP. Jest taki styczniowy dzień, w którym wszyscy Polacy są razem. Jest taki niedzielny wieczór, w czasie którego dzieje się magia. Wolontariusze, sztaby, koncerty, licytacje i światełko do nieba to oczywiste punkty programu, ale orkiestra zmienia się na przestrzeni czasów. W tym roku zamiast klasycznego światełka, do nieba popłyną lasery, pieniądze zbierane są do puszek, ale też przez aukcje internetowe. Jdno jest pewne: wielkie serce Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy znowu zagra i poruszy serca milionów osób w Polsce na na całym świecie. Jak wyglądały finały WOŚP kiedyś i dziś? Zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie.

a.w.

  • Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.01.2019, 11:00

Oj głupiś Anonim głupiś!!

14.01.2019, 10:06

Najbardziej mnie śmieszy "opór PISu". Z samych rzeczy kupionych na aukcje płaci się między innymi VAT więc dostają z tego kasę na swoje podwyżki.

13.01.2019, 18:01

myse ,ze osoby krytykujace ta zbiorke ,nigdy nie beda musialy koszystac z sprzetu zakupionego przezWOSP ani nikt z ich bliskich.bo beda pamietaly swe wypowiedzi

13.01.2019, 12:33

Widzisz Marian, tytuł tego artykułu mówi wszystko: tak się Polska zmieniła, że 65 tysięcy miesięcznie można argumentować tym, że nam się poprostu należy a ty ciemny narodzie siedź cicho, bo masz 500plus.

13.01.2019, 12:20

Lepiej wrzucić do puszki WOŚP niż wydać z naszych podatków średnio rozgarniętej 65 tyś.plus miesięcznie.

13.01.2019, 12:09

Sprzętu jest mnóstwo ale brak jest lekarzy i części zamiennych do aparatury. Aparatura to historia technologii zachodniej dziś już nie używanej.

12.01.2019, 21:24

Inżynierku niekt mi nic nie kazał tylko mnie dziewi że gość po naukach ścisłych ,a podwójny dzban i fanatyk pierwszego ściemniacza mnie osobiście lata czy dasz więcej na Złoty Melon n czy na Mrówkę Cała możesz dać na Tabasco to też należy do klanu Owsiakow także spokojnie z sektora wyznawcami to jak kopalnie się z koniem.

12.01.2019, 21:07

Coś mi to całe WOŚP przypomina:

Winterhilfswerk, czyli nazistowska pomoc zimowa. Wolontariusze z czerwonymi puszkami rozdawali małe odznaki…

Więcej: http://niezwykle.com/pomoc-zimowa-winterhilfswerk/?fbclid=IwAR049zF_qqXRt_Bui1AKVxJPjv0wNxnZXR66g1JVAPc6cH9W9A8G_i6TuMU

12.01.2019, 20:53

PISowskie trole radomszczańskie stukają w klawiaturę!!!
Naczelna przywódczyni kazała ? Zapewne ten co nowe biuro poselskie otworzył to nie bo to słaby człowiek jest.
p.s. Jesteście żenujący, wręcz głupcy.
Określenie "dzban" to dla was po prostu komplement!

12.01.2019, 20:52

Proszę swoimi komentarzami nie zniechęcać osoby zaangażowane w dniu 13 stycznia 2019 roku w WOŚP. Nikt nikogo nie zmusza aby ewentualnie wrzucić jakąś kwotę Warto wrzucić kwotę większą przewyższająca otrzymane serduszko .Nieraz jak mało wrzuciłem nie odebrałem serduszka gdyż uważałem że nie mogę odebrać serduszka z racji małej wrzuconej kwoty do puszek .

12.01.2019, 19:34

Eluniu znalazłem w internecie przegrane sprawy sądowe Jurasa było ich osiem, parę jest jeszcze w toku.Nie rozliczone zbiórki poprzednich finałów i hit przelewanie kasy z WOŚP na prywatne spółki mam pytanko czy to filantropia czy prywatny biznes. Dobroczynności dzieci wykorzystuje się do prywatnych celów . Kiedyś Owsiak powiedział że z fundacji nic nie bierze dzisiaj wygląda to inaczej kto chce niech loży datki tyle że jest wiele niewiadomych bo Juruś nie wykonuje postanowień sądowych.

12.01.2019, 18:45

Dzban to chłop,a donica to kto oczywiście to elka.

12.01.2019, 17:22

Faktycznie niezłe dzbany się tutaj wpisują. Szczególnie te dwa ostatnie.

12.01.2019, 17:07

Majtki jurka będą będziesz-mógł wąchać

12.01.2019, 16:22

Czy majtki Sykut-Jeżyny będą na licytacji WOŚP?

12.01.2019, 16:06

WOŚP zebrała 825 milionów złotych, kupiła 48.200 szt. sprzętu, m.in 3 rezonansy i 8 tomografów. Cała reszta jest dokładnie opisana w internecie. Ten, co się wpisał na tym forum (z błędem ortograficznym) jest zwykłym dzbanem.

12.01.2019, 13:54

Nie będzie Jego końca. Czwarty rok "dobrej zmiany" a potrzeby szpitali nie zrealizowane. Jest jeszcze gorzej w całej służbie zdrowia. Jest kupa kasy państwowej na przywileje emerytalne, nagrody, misiewiczów, kościół i wynagrodzenia 65 tysięcy . Owsiak będzie i będzie sprzęt a matki nie będą spały na podłodze.

12.01.2019, 13:16

Owsiak rządzi w przestrzeni publicznej już od początku lat 90-tych. Wszystkie kolejne rządy od tamtego okresu do minionej kadencji peowsko-peselowskiej były nieudolne i podpierały się tym cwaniakiem. Teraz powinien być już jego koniec. I tyle w temacie.

12.01.2019, 11:47

Owsiak jest dlatego, że państwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

12.01.2019, 10:01

koszty organizacji przewyższają sumę zebranej kwoty .....ale ciemnota nie wie albo nie chce wiedzieć..........a więc dawać ile możesz ,,,,,,dom mieszkanie samochód albo ostatnią koszulę sprzedać i dać jurkowi i jego rodzinie nie daj Boże rydzykowi albo innej organizacji ........sie ma.....

12.01.2019, 09:33

Narodowy Fundusz Zdrowia wydaje na ratowanie życia i leczenie Polaków blisko 1000-krotnie więcej niż WOŚP. Tyle że nie kupuje za to sprzętu ani nic innego dla służby zdrowia, tylko płaci szpitalom za konkretne procedury medyczne- zabiegi itp... Z tych pieniędzy, czyli z NFZ, szpitale same kupują wszystko co niezbędne do leczenia - sprzęt, leki, materiały, opłacają rachunki za prąd, ogrzewanie, oraz - co najważniejsze, bo stanowi aż 80% kosztów leczenia szpitalnego - płacą pensje lekarzom, pielęgniarkom, i pozostałemu personelowi szpitala. Na wszystkim tym nie ma żadnego znaczka NFZ, choć zostało to przez ten fundusz, czyli nas wszystkich płacących składki zdrowotne, sfinansowane. I wtedy w szpitalu, który ma kontrakt z NFZ- a jest to warunek otrzymania sprzętu z WOŚP- pojawia się WOŚP z propozycją przekazania szpitalowi jakiegoś sprzętu...
Żaden szpital nie odmówi przyjęcia sprzętu otrzymywanego za darmo. Jest to sprzęt tani i drobny. Przykład to kardiomonitory po kilka tysięcy zł za sztukę. Droższy np tomograf został zakupiony jeden w całej historii WOŚP, na kilkaset takich urządzeń pracujących w placówkach medycznych w Polsce... Ale to z WOŚP kojarzą się Polakom tomografy... Tak to działa... Podobnie z inkubatorami dla wcześniaków itp... Wraz ze sprzętem z WOŚP przy wejściu do szpitala zawisa logo fundacji, które zwykle jest większe a przynajmniej bardziej widoczne niż znaczek NFZ symbolizujący że w danym szpitalu leczy się za pieniądze NFZ. Ale odtąd ludzie uważają że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia. Takiej opinii sprzyja wszechobecna propaganda medialna, na przykład reportaże zatytułowane „WOŚP uratował życie mojemu dziecku”. Za to na temat NFZ mediach są wyłącznie negatywne materiały... Utrwala się wiec mit ze WOSP ratuje życie a NFZ nic nie robi i nie wiadomo na co idą składki, ale na pewno nie na leczenie i ratowanie życia... To zapewnia bicie rekordów zbiorek każdego roku a z Jurka Owsiaka czyni wręcz świętego (świeckiego)... Ludzie zaś czuja się bohaterami, wrzucając do puszki średnio, na każdego obywatela- 3 zł...

12.01.2019, 08:58

To zwykła komercja dla recydywisty Jurasa skazanego prawomocnymi nakazami sądowymi , gdzie nie wykonuje wyroków gdzie jest KONSTRUKCJA , nie przeszkadza w kręceniu przekrętów w spółkach filantropa i drwi z prawa co na zwykły Kowalski pewnie nie ma tak komfortowej pozycji wobec prawa karnego czy administracjego.

12.01.2019, 07:19

Kolejny argument,by nie płacić abonamentu RTV.

12.01.2019, 05:27

Czy wiadomo już ,kto wystąpi na tegorocznym Przystanku Jezus ?

12.01.2019, 00:40

lola damy mu puste sloiki I niech warszawiakow laduje I konserwuje