Wioślarstwo: Trwają MŚ w Bledzie

Paweł Witkowski
Trwają wioślarskie mistrzostwa świata w Bledzie. Dziś (g. 11.44) w wyścigu repesażowym wystąpią wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu - załoga czwórki bez sternika wagi lekkiej.

W niedzielnym biegu Łukasz Pawłowski, Łukasz Siemion, Miłosz Bernatajtys i Paweł Rańda zajęli 4. miejsce (6.09,02). Wygrali Chińczycy (5.57,99), którzy jako jedyni z tego biegu awansowała do półfinału. MŚ w Bledzie to oprócz walki o medale jedna z ostatnich szans uzyskania przepustek do igrzysk w Londynie (po tych zawodach wioślarzy czekają tylko olimpijskie regaty kwalifikacyjne w Lucernie w maju 2012).

W drugim dniu wioślarskich mistrzostw świata w słoweńskim Bledzie z polskich załóg najlepiej spisała się dwójka podwójna wagi lekkiej.

Mariusz Stańczuk i zastępujący wycofanego z powodów zdrowotnych Roberta Sycza Miłosz Jankowski wygrali swój bieg repesażowy. Z czasem 6.28,32 wyprzedzili Hiszpanów (6.30,78), kwalifikując się do ćwierćfinału.

Po dwóch dniach zawodów udziału w półfinałach pewne są cztery polskie załogi. Dwójka podwójna kobiet (Julia Michalska i Magdalena Fularczyk) wygrała swój bieg. Startująca bez kontuzjowanego Adama Korola czwórka podwójna mężczyzn (Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski oraz tym razem Piotr Licznerski) była 2. To samo miejsce zajęła jedynka wagi lekkiej Agnieszka Renc. Do półfinału awansowała też męska ósemka. Polacy w swoim biegu dali się wyprzedzić jedynie Niemcom i Australijczykom.