Wrocław stał się ostatnio prawdziwie filmowym miastem. Na ulicach coraz częściej wpaść można na filmowe ekipy i znanych lub mniej znanych aktorów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kolejna produkcja kręcona w naszym mieście to "Wolf Messing - widząc poprzez czas". Reżyserem filmowej biografii tytułowego Wolfa jest Wladimir Krasnopolski. Messing to Żyd polskiego pochodzenia, który już od dziecka objawia niezwykłe zdolności paranormalne. W dwudziestoleciu międzywojennym staje się sławnym jasnowidzem, współpracuje z Hitlerem, jak i ze Stalinem.

Zdjęcia w Polsce trwają już od końca sierpnia. Do tej pory ekipa odwiedziła m.in. Zamek Czocha czy Kamieniec Ząbkowicki. W naszym mieście kręcone będą sceny dziejące się zarówno w Wiedniu, jak i Pradze czy Warszawie. Wrocławianie mogą więc być dumni - stolica Dolnego Śląska to trzy europejskie stolice w jednym.

Wolfa Messinga zagra aż trzech różnych aktorów - Aleksander Hinkis, Roman Griecziszkin i Jewgienij Kniaziew, są to jednak nazwiska raczej mało znane w naszym kraju. Ale w filmie wystąpią też polscy aktorzy. Zobaczymy m.in Tomasza Lulka - Turczyka z serialu "Pierwsza miłość", Stanisława Wolskiego z "Biura kryminalnego", a także najsłynniejszą polską tancerkę, która stała się aktorką - Edytę Herbuś.

Niestety zdjęcia we Wrocławiu kończą się już jutro, a ekipa przenosi się w województwo wielkopolskie.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!