MADOA to projekt, który powstał dzięki Annie Bieli na jednym z wcześniejszych plenerów w roku 2012, by łączyć i spajać emocje w obrazy. Z biegiem czasu zyskał na popularności i stał się miejscem pracy artystów niezależnie od lokalizacji. MADOA to po prostu spotkanie „tu i teraz” w duchu twórczości i dialogu, wolnego od jakichkolwiek barier kulturowych, społecznych, mentalnych, a także logistycznych.

MADOA wniosła już cenny pierwiastek twórczy, duchowy i humanistyczny w rozwój każdego z uczestników poprzedniej edycji. Projekt Anny Bieli wpisał się już na mapie kulturowej Wrocławia i stał się imprezą cykliczną, objętą patronatem lokalnych mediów. Punktem stycznym dla organizatorów i uczestników jest kultura, sztuka. MADOA stara się budować mosty nawet takie ukryte, niewidzialne „między-pomiędzy”. MADOA kojarzy się uczestnikom z wolnością, wytrwałością, odwagą i niewyczerpaną wyobraźnią kuratorki. Projekt ten to także pasja, prospołeczny charakter i ten niewidzialny duch aktu artystycznego. Wszystko to sprawia, że artyści nie tylko są „z innymi” lecz także potrafią być „dla innych”. Jak sama kiedyś powiedziała doktor Biela, „MADOA to perełka, którą szlifuje”.

Autentyczność, zapał i energia, z jaką pomysłodawczyni imprezy „stworzyła” MADOA sprawia, że spotykamy się po raz szósty, tym razem w Browarze Mieszczańskim. Artyści, uczestniczy czerpią twórczą energię przy tym „ognisku ciepła”, które pani Ania rozpaliła.

W tegorocznej edycji projektu MADOA inSPIRIT, artyści będą tworzyć prace na terenie Browaru Mieszanskiego przy ulicy Hubskiej 44 we Wrocławiu. Projekt rozpoczął się 1 sierpnia i w trakcie projektu będzie powstawała wystawa pod hasłem MADOA inSPIRIT która potrwa do 15 sierpnia. 10 sierpnia o godz. 19 planowany jest wernisaż na którym wystąpi Wrocławski DJ — Bartek „Dejot” Urbanowicz. W wystawie towarzyszącej projektowi inSPIRIT udział bierze 31 artystów z Polski i zagranicy: Tomasz Awdzejczyk, Maria Babijew, Joanna Banek, Anna Biela, Michał Błach, Daniel Borucki, Anna Brudzińska, Barbara Czerwińska, Katarzyna Cupiał, Iwona Duracz-Gil, Carlos Echeverria-Kossak, Łukasz Gil, Konrad Golonka, Bianca Patricia Isensee, Wacław Jagielski, Iwona Kolasińska, Tomasz Konieczny, Iwa

Kruczkowska-Król, Hilda Lindström, Zdzisław Machowicz, Piotr Olszak, Agnieszka Opala, Ewa Karolina Osowska, Dominika Paczkowska, Ewa Pańczyk-Hałubiec, Filip Przybyłko, Robert Rynarzewski, Wojciech Rutkowski, Mirek Słomski, Katarzyna Szarek & Andrzej Szot. Prezentowane prace w galerii to malarstwo, fotografia, grafika, rzezba i instalacje. W ramach projektu inSPIRIT odbędzie się plener malarski i powstaną także murale. Kuratorka projektu sama zajmie się tworzeniem muralu.

MADOA jest muralem jak błękit i chmury na niebie. Płynie spokojnie i się przemieszcza... trwa i żyje własnym życiem. MADOA jest „dialogiem” świata imaginacji, ducha i pasji tworzenia.


WERNISAŻ MADOA inSPIRIT


Galeria Browar Mieszczański | 10 sierpnia | 19:00 | Hubska 44 Wrocław

FAN PAGE MADOA inSPIRIT

www.facebook.com/MADOA2016

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!