Kierowcy powinni się przygotować na utrudnienia w ruchu na Zaporoskiej, Swojczyckiej i na placu Orląt Lwowskich.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W nocy z 16 na 17 lipca rozpocznie się remont torowiska na placu Orląt Lwowskich.

- Od godzin porannych w sobotę ruch tramwajowy odbywający się od pl. Jana Pawła II przez Podwale będzie zamknięty - informuje Krzysztof Kubicki z wrocławskiego ZDiUM-u.- Prace w okolicy placu potrwają do połowy sierpnia.

Po ich zakończeniu rozpocznie się przebudowa torowiska na ul. Piłsudskiego, na odcinku od placu Orląt Lwowskich do placu Legionów.

To nie jedyne utrudnienia, na które powinni przygotować się wrocławianie. 16 lipca, w związku z remontem ulicy Zaporoskiej, o około 30 metrów zmieniona została lokalizacja kilku przystanków autobusowych.

Dotyczy to przystanków na ul. Szczęśliwej i Zaporoskiej - przeniesione w kierunku ul. Zielińskiego, ul. Zaporoskiej - przesunięty w kierunku ul. Skwierzyńskiej i przystanku na Gajowickiej, który został przesunięty o ok. 30 m w kierunku ulicy Żelaznej.

- Dodatkowo na ulicy Zaporoskiej w nocy z 16 na 17 lipca dokończone zostanie frezowanie starej nawierzchni - informuje Krzysztof Kubicki.- Jezdnia będzie zamykana na odcinkach o długości ok. 50 m. Ruch samochodowy będzie sterowany ręcznie.

Na frezowanie czeka także ulica Swojczycka. Jezdnia będzie odnawiania w nocy z 16 na 17 lipca na odcinku od  mostu Strachocińskiego do ul. Węglowej.

16 lipca zmienią ię także zasady ruchu na ulicy Żwirki i Wigury. Na odcinku, w którym przecina się z Autostradową Obwodnicą Wrocławia, ulica zostanie zamknięta. Mieszkańcy Smolca, którzy będą chcieli dojechać do Wrocławia, będa musieli z ul. Żwirki i Wigury przejeżdżać pod wiaduktem AOW a następnie  skręcać w wyremontowaną ul. Gagarina.

Jak podkreśla Joanna Wąsiel z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, to docelowa organizacja ruchu, ulica Żwirki i Wigury, na odcinku biegnącym do i od AOW będzie ulicą ślepą.

Czytaj też:

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!