Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

We Wrocławiu powstaną nowe stacje kolejowe

Marcin Walków
Kolej aglomeracyjna ma połączyć Wrocław i podwrocławskie miejscowości, by zapewnić wygodny dojazd do pracy i szkół, kursując docelowo co 30 minut.
Kolej aglomeracyjna ma połączyć Wrocław i podwrocławskie miejscowości, by zapewnić wygodny dojazd do pracy i szkół, kursując docelowo co 30 minut. Pawel Relikowski / Polska Press
Do 2020 roku we Wrocławiu powinno powstać pięć nowych stacji kolejowych - Wrocław Szczepin, Wrocław Ołbin, Wrocław Karłowice, Wrocław Sobieskiego i Wrocław Maślice. To część projektu wrocławskiej kolei aglomeracyjnej.

17 lutego marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski ogłosił, że we Wrocławiu do 2020 roku ma powstać pięć nowych stacji kolejowych. Gdzie powstaną przystanki? Pociągi zatrzymają się na stacjach Wrocław Szczepin, Wrocław Ołbin, Wrocław Karłowice, Wrocław Sobieskiego i Wrocław Maślice.

Lista planowanych nowych stacji kolejowych we Wrocławiu:
Wrocław Szczepin - stacja przy ulicy Długiej, obok Tesco - dojazd do Wrocławia Głównego, Nadodrza, Psiego Pola.
Wrocław Ołbin - stacja przy ul. Rychtalskiej - dojazd do Wrocławia Głównego, Nadodrza, Psiego Pola.
Wrocław Karłowice - stacja przy ul. Czajkowskiego, między Nadodrzem i Psim Polem na trasie do Trzebnicy i Oleśnicy - dojazd do Wrocławia Głównego, Nadodrza, Psiego Pola.
Wrocław Osiedle Sobieskiego - stacja niedaleko szkoły przy ul. Wilanowskiej - dojazd do Wrocławia Głównego, Nadodrza, Psiego Pola.
Wrocław Maślice - w rejonie ul. Głównej. Stąd można by dojechać do stacji Wrocław Pracze, na Stadion, jak i na Kuźniki, Muchobór i do centrum miasta.

- Złożyliśmy do PKP Polskich Linii Kolejowych postulat, by remontując linie kolejowe, wzięły pod uwagę budowę takich przystanków - mówił Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Do 2020 roku na pewno zostaną wyremontowane trasy kolejowe do Świdnicy przez Bielany Wrocławskie i Sobótkę oraz z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza-Laskowic przez Wrocław Wojnów i Miłoszyce. W sumie na remonty linii kolejowych samorząd województwa planuje wydać 272 mln zł.

Przypominamy, że od 2013 roku z przejazdów pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich w granicach Wrocławia bezpłatnie może korzystać każdy, kto ma bilet zakodowany na Urban Card lub papierowy, ważny co najmniej 24 godziny.

Podróż pociągami w granicach miasta pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Obecnie podróż pociągiem z Psiego Pola do Wrocławia Głównego zajmuje około 20 minut. Trasą jeździ 17 par pociągów aglomeracyjnych. Również około 20 minut trwa podróż ze stacji Wrocław Pracze do centrum Wrocławia i tu również jeździ 17 par pociągów.

Z Brochowa do Wrocławia Głównego można dojechać jednym z 18 pociągów z Oławy lub 13 z Jelcza-Laskowic. Z Wrocławia Zachodniego i Grabiszyna jeździ 16 par pociągów z Wałbrzycha, kolejnych 5 ze Świdnicy i Dzierżoniowa. Mieszkańcy Osobowic i Popowic, jadąc do centrum, mogą wsiąść w jeden z 17 pociągów jadących z kierunku Obornik Śląskich i Rawicza.

Kolej aglomeracyjna ma połączyć Wrocław i podwrocławskie miejscowości, by zapewnić wygodny dojazd do pracy i szkół, kursując docelowo co 30 minut.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto