Podstawowe zasady zachowania w niebezpiecznych miejscach, proste i skuteczne rozwiązania, jak uniknąć napaści i kilka łatwych technik obrony poznać można na bezpłatnych warsztatach kung-fu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Warsztaty organizuje klub Wing Tsun Kung Fu. Spotkania maksymalnie 50-osobowej grupy zaplanowane zostały na 20 i 23 lipca w godz. 18 - 20 w budynku Gimnazjum nr 56 przy ul. Kamiennej 99/101.

- Najważniejsze to uświadomić ludziom, że mają wpływ na sytuację i mogą obronić się nawet przed silniejszym przeciwnikiem - mówi Andrzej Kominek, instruktor prowadzący warsztaty. - 90 proc. napadów jest zaplanowanych, nie na konkretną osobę, ale w danym miejscu. Ludzie często nie uważają na siebie, a trzeba obserwować otoczenie i reagować. Najprościej jest np. zmienić stronę ulicy, po której się idzie, jeśli za nami lub przed nami pojawił się podejrzany osobnik. Można też gwałtownie odwrócić się i spojrzeć potencjalnemu napastnikowi w twarz, to bardzo często wystarczy, żeby zażegnać niebezpieczeństwo - wyjaśnia.

Warsztaty organizowane są dla grupy 50 osób. Kursanci poznają ogólne zasady unikania niebezpiecznych sytuacji i sposoby obrony. Na każde 10 osób będzie przypadał jeden instruktor. Ćwiczenia będą odbywać się w parach.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak wykorzystywać do obrony swoje atuty, np. długie paznokcie, buty na obcasie, torby czy zwykłe klucze. Kolejna edycja warsztatów samoobrony planowana jest na połowę sierpnia

W warsztatach udział mogą brać osoby w różnym wieku, ale niepełnoletni muszą przynieść pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

Więcej na www.wingtsun.wroclaw.pl
Zapisy pod nr 502 616 856, lub mailowo: andrzejkominek@wingtsun.plCzytaj również:

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!