Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W weekend Festiwal Krasnoludków w Ogrodzie Staromiejskim

Małgorzata Matuszewska
Dzieciaki kochają Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków. Te, które były na pierwszym, mogą być już prawie dorosłe!
Dzieciaki kochają Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków. Te, które były na pierwszym, mogą być już prawie dorosłe! Fot. paweł relikowski
Krasnoludki umówiły się 
z wrocławianami, że uprzyjemnią dzieciom początek roku szkolnego. I razem z miastem 
organizują 9. Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków. Krasnoludki zorganizują zabawy od piątku do niedzieli w Ogrodzie Staromiejskim.

– Uhonorujemy ponad 400 krasnali, stałych już mieszkańców Wrocławia – śmieje się Monika Mazur z Biura Promocji Miasta.

Oczywiste jest, dlaczego Wrocław postawił na Festiwal Krasnali, skoro ma ich tak wielu w różnych zakątkach miasta.
Festiwal cieszy się ogromnym powodzeniem i zapisy na warsztaty już się skończyły.

– Ale te warsztaty, na które nie trzeba było się zapisywać, są otwarte 
– zaprasza Monika Mazur.

Festiwal zacznie się w piątek Wielką Wrocławską Paradą Krasnoludków, które wyruszą spod pręgierza o godz. 10. Do godz. 14 w Ogrodzie Staromiejskim otwarta będzie Wielka Wioska Krasnoludków. W niej znajdą się strefy dla dzieci – będzie m.in. malowanie buziek, a na scenie wyjątkowy Bill Bombadill Show – rodzinne, interaktywne, pełne humoru show z elementami kuglarstwa, pantomimy oraz akrobatyki. Ci, którzy lubią podróżować miejską komunikacją, koniecznie muszą się przygotować na bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem (wyrusza z przystanku Opera).

Krasnale w tym roku miały świetny pomysł: postanowiły opanować muzea. W salach Muzeum Etnograficznego, Arsenału oraz Centrum Historii Zajezdnia skrzaty zaproponują wystawy interaktywne, włączenie się w rodzinną zabawę, zajęcia warsztatowe w oparciu o prezentacje multimedialne.

Krasnale ochoczo poprowadzą dzieci i młodzież tropem legend wrocławskiego Rynku, odkryją tajemnice skandynawskich karzełków i olbrzymów, zaczarowanego lasu i goszczących w nim duszków, opowiedzą o kobołdach, strzygach, bożętach i inkluzach. Doradzą, w jaki sposób można się z nimi zaprzyjaźnić.

Bacząc uważnie na dzieci, stworzą wspólnie z nimi ciekawe rzeźby, ilustracje do książek, gazetki i ciekawe sitodruki.
W sobotę Ogród Staromiejski będzie czynny w godz. 11-17. W programie aż trzy nowe krasnoludkowe przedstawienia: „Pieśniarze” (godz. 11 i 14), „Muzyka miasta” (godz. 12 i 15). Nowością w mieście jest „Nawa” Oskara Zięty – błyszcząca rzeźba na Wyspie Daliowej. Krasnale wymyśliły bajkę „Nawa” (prezentacja o godz. 13 i 16), to bajka zainspirowana rzeźbą , opowieść o tym, jak Wielka Fala, wkradając się na wyspę Daliową, stała się okazją do odkrycia cząstki wiosny, lata, jesieni i zimy w każdym z krasnalowych serc. Przypowieść o emocjach i ich akceptacji dla każdego.

W niedzielę warto poczytać, wie o tym każde dziecko i każdy krasnoludek. Krasnoludkowe Popołudnie Literatury zacznie się o godz. 13. Bajki będą czytać: Edyta Jungowska, Małgorzata Waszkiewicz, Piotr Pietraszek i Bartosz Synowiec.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia, poza występem Kabaretu Hrabi, jest bezpłatny. Dodajmy, że kabaret to impreza dla dorosłych.

Program festiwalu:
www.wroclaw.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto