Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza na benefis Jana Peszka, który w latach 1966–1975 był członkiem zespołu tego teatru. W sobotę 12 i niedzielę 13 kwietnia 2014 o godzinie 19:00 zobaczymy na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego dwa przedstawienia w ramach programu "Jan Peszek. Podwójne solo".

Na wieczór "Jan Peszek. Podwójne solo" składają się grany od 38 lat kultowy "Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego" Bogusława Schaeffera i prapremiera nowego solo "Dośpiewanie. Autobiografia", będącego próbą odniesienia się dojrzałego artysty do wydobytych z dalekiej przeszłości urywków jego biografii. Biografii kształtującej poza świadomością wybory życiowe i w końcu drogę, jaką obiera artysta niezależny.

Jan Peszek dośpiewuje owe urywki do Glenna Goulda dośpiewującego "Wariacje Goldbergowskie" Johanna Sebastiana Bacha, realizując i rozwijając tym samym wymarzony przez Goulda ideał słuchacza-twórcy, współtworzącego sztukę w procesie jej odbioru.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

JAN PESZEK. PODWÓJNE SOLO

SCENARIUSZ DLA NIEISTNIEJĄCEGO, LECZ MOŻLIWEGO AKTORA INSTRUMENTALNEGO BOGUSŁAWA SCHAEFFERA
reżyseria i wykonanie: Jan Peszek

DOŚPIEWANIE. AUTOBIOGRAFIA
koncept i reżyseria: Cezary Tomaszewski
kostiumy: Julia Kornacka
materiał biograficzny i wykonanie: Jan Peszek

premiera w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie 24 lutego 2014
Terminy: 12–13 kwietnia 2014, godz. 19:00/Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (ul. Gabrieli Zapolskiej 3)
Ceny biletów: 60 zł (parter), 40 zł (amfiteatr) - do nabycia tutaj

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!