Miasto podpisało umowę notarialną na wieczyste użytkowanie terenów w Parku Grunwaldzkim przez firmę ZET, która planuje wybudować w Lublińcu dinopark. Prace adaptacyjne terenu o powierzchni 15,3 ha rozpoczną się już w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Miasto podpisało umowę notarialną na wieczyste użytkowanie terenów w Parku Grunwaldzkim przez firmę ZET, która planuje wybudować w Lublińcu dinopark.

Prace adaptacyjne terenu o powierzchni 15,3 ha rozpoczną się już w sierpniu. Według planów pierwszy etap tej inwestycji ma kosztować nawet 10 milionów złotych.

Zdaniem miasta ta inwestycja spowoduje nie tylko bezpośrednie zatrudnienie kilkudziesięciu osób, ale przede wszystkim przyciągnie turystów, co powinno przyspieszyć rozwój miasta i zwiększyć jego zyski.

Miasto z tytułu dzierżawy otrzymało już ponad 784 tysiące złotych, a od przyszlego roku w ramach podatku lubliniecki magistrat ma otrzymywać bilsko 70 tysięcy zlotych rocznie z tytułu użytkowania wieczystego gruntu.

Wygląda na to, że lubliniecki dinopark będzie miał silną konkurencję. W oddalonym o 40 km Krasiejowie, gdzie znaleziono szczątki silezaura także rozpoczęła się budowa dinoparku z prawdziwego zdarzenia. Kosztorys tamtego przedsięwzięcia przekracza plany dotyczące naszego miasta.Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!