Miłośnicy i kolekcjonerzy pojazdów militarnych i starej techniki wojskowej już po raz szósty będą uczestniczyć w "Operacji Zachód". VI. Majówka Militarna Operacja Zachód 2014 to impreza plenerowo-rekreacyjna o charakterze historycznym. Potrwa od 9 do 11 maja 2014 r.

Jednym z motywów przewodnich imprezy VI. Majówka Militarna Operacja Zachód 2014 będzie film "Czterej pancerni i pies". Będą pokazy filmów, spotkania z twórcami i wiele innych atrakcji. Operacja Zachód to impreza przeznaczona dla miłośników militariów, ale przede wszystkim na piknik zjeżdżają się całe rodziny, często wielopokoleniowe.

ZOBACZ TEŻ: WROCŁAWSKI FESTIWAL DOBREGO PIWA - PROGRAM

Wiadomo już, że tradycyjnie odbędzie się Festiwal Światowej Piosenki Wojskowej. Piosenki wykonają wyłonieni w eliminacjach szkolnych uczniowie wrocławskich i dolnośląskich szkół, które wzięły udział w eliminacjach w ramach XV lecia wstąpienia Polski do NATO.

Zostanie również zaprezentowany w akcji bojowej współczesny sprzęt pancerny w ramach inscenizacji „Kryptonim DESANT” przygotowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Historii „Twierdza Wrocław” przy współpracy 1 Brzeskiego Pułku Saperów, 10 Brygady Kawalerii, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz Aeroklubu Wrocławskiego.

Na poligonie w ciągu dwóch dni trwać będzie również wystawa historycznego i współczesnego sprzętu militarnego oraz pokazy historycznej broni w obozach polowych Grup Rekonstrukcji Historycznej.

Sporą gratką dla fanów serialu "Czterej pancerni i pies" będą atrakcje związane z 50 -leciem rozpoczęcia produkcji we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych tego kultowego serialu. W programie m.in. wystawa fotogramów, zjazd twórców serialu, bal na „Rudy 102”, całonocne oglądanie 21 odcinków serialu i jazda „Rudym” po poligonie.

ZOBACZ PROGRAM VI. MAJÓWKA MILITARNA OPERACJA ZACHÓD 2014 NA KOLEJNEJ STRONIE

Majówka

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

JaBBa (gość)

Czy ktoś widział jaki pies wygrał konkurs na Szarika? Ja widziałem. Chyba się komuś filmy pomiliły bo Szarik wygladał jak Alex.

M+M (gość)

fajna impreza, zaraz jedziemy na kolejny dzień
http://www.youtube.com/watch?v=A92Rx5NYj4E

an (gość)

podobno mają być podstawione specjalne autobusy. Ktoś wie na jakim przystanku będzie zbierał ludzi?

J-23 (gość)

WITAM I POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH,NA POLIGON RAKÓW BARDZO ŁATWO TRAFIC JADĄC Z WROCŁAWIA NAJLEPIEJ UL.KAMIENSKIEGO DO KONCA AŻ DOJEDZIEMY DO KRZYŻANOWIC PRZEJEŻDZAMY TĄ MIEJSCOWOSĆ I KIERUJEMY SIE W KIERUNKU PASIKUROWIC JAK MINIEMY OSIEDLE TOYA TO ZA OKOŁO 700 m BEDZIE WJAZD NA POLIGON PO PRAWEJ STRONIE BEDA JUZ TAM ZAPEWNE STALI PANOWIE Z OCHRONY I BEDA KIEROOWAC NA PARKING SAMOCHODOWY,JESLI KTOS CHCE TAM JECHAC AUTOBUSEM TO CO GODZINE Z KRZYŻÓWKI WE WROCŁAWIU UL.KAMIENSKIEGO A ŻMIGRODZKA BEDA ODCHODZIŁY AUTOBUSY BEZPŁATNE WŁASNIE NA TEN POLIGON BYŁEM PRZEZ OSTATNIE DWA SPOTKANIA SUPER SPRAWA ZWŁASZCZA JESLI PANOWIE BYLI W WOJSKU I Z SENTYMENTEM CHCĄ SOBIE PRZYPOMNIEC DAWNE CZASY DLA MALUSZKÓW TEZ DUŻA FRAJDA DLA ZGŁODNIAŁYCH DOBRA GROCHÓWKA Z ŻOŁNIERSKIEGO KOTŁA

AW (gość)

Dokładnie zaraz za Krzyżanowicami, po lewej stronie będzie osiedle i pole golfowe TOYA a po prawej jednostka wojskowa i dawny poligon