Vader, czyli Piotr Wiwczarek, Tomasz Rejek, Wacław Kiełtyka i Paweł Jaroszewicz Vader, czyli Piotr Wiwczarek, Tomasz Rejek, Wacław Kiełtyka i Paweł Jaroszewicz

Vader, czyli Piotr Wiwczarek, Tomasz Rejek, Wacław Kiełtyka i Paweł Jaroszewicz (© Materiały promocyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Vader będzie we wrocławiu promować swój najnowszy album zatytułowany "Necropolis".

Wielu polskim muzykom marzy się kariera na Zachodzie. Basia Trzetrzelewska, Behemoth i Vader - to właściwie jedyni wciąż aktywni artyści, którym udała się ta sztuka. Ci ostatni zagrają we Wrocławiu w poniedziałek (07.09.2009).


Choć Vader to zespół polski, jego członkowie przez fanów muzyki metalowej przyjmowani są na koncertach niczym gwiazdy zagraniczne. I nic dziwnego, ponieważ pochodzący z Olsztyna zespół jest o wiele bardziej znany na arenie międzynarodowej (zwłaszcza w USA i Japonii) niż w naszym kraju. Casus podobny do sytuacji innych rodzimych pionierów gitarowej rzeźni, czyli wspomnianego już Behemotha.

Vader to formacja niemłoda - jako zespół muzycy grają od 1983 roku. Założycielem i liderem jest gitarzysta i wokalista Piotr "Peter" Wiwczarek (co ciekawe, na początku kariery używający pseudonimu... Behemoth). Ich debiutancki album "The Ultimate Incantation" został nagrany jednak dopiero dziesięć lat później. Był to moment zwrotny dla Vadera - od tej pory muzycy wypuszczają na rynek swój nowy materiał średnio raz na dwa-trzy lata.

Na koncie mają osiem albumów, pięć z nich było nominowanych do nagrody Fryderyka w kategorii "płyta roku - metal". Jednak nie posiadają w swoim dorobku ani jednej statuetki. Mimo to mają się czym pochwalić. Muzycy Vadera koncertowali w kilkudziesięciu krajach świata. To oni rozgrzali również publiczność w 2004 roku na Stadionie Śląskim przed występem Metalliki.

Vader
Strefa W-Z, pl. Wolności 7
7 września (poniedziałek), godz. 18.30
Bilety: 45-50 zł

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!