Zmieniają się tereny Uniwersytetu Wrocławskiego. Na ulicy Uniwersyteckiej pojawił się nowy chodnik, a w Instytucie Filologii Romańskiej niedawno ukończony został remont. Dzięki wykorzystaniu dziedzińca, zainstalowano windę, która ułatwi korzystanie z budynku osobom niepełnosprawnym.

Inaczej wygląda sytuacja w świeżo wyremontowanym Instytucie Kulturoznawstwa. Komplikacje, które się tam pojawiły wynikają z planu zagospodarowania przestrzennego, według którego wszelka infrastruktura związana z funkcjonowaniem budynków nie może być budowana na zewnątrz. Przy okazji remontu kulturoznawstwa były trudności z dobudowaniem windy wewnątrz z powodu braku miejsca. Na szczęście obecne plany uwzględniają również instalację dźwigu. Remont na Szewskiej 50/51 został zakończony, planowana jest jeszcze wymiana okien od strony dziedzińca, która wynika z nakazu sanepidu.

Z kolei jeśli chodzi o budynek romanistyki, nietrudno zauważyć, że zupełnie nie pasuje do niego sąsiedni budynek Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. Wkrótce ma się to jednak zmienić. Rozpoczęły się już prace remontowe wewnątrz budynku. Do wakacji odnowiona zostanie elewacja, która estetycznie będzie zbliżona do sąsiedniej romanistyki. Prace wykonuje przedsiębiorstwo budowlane Kempa.

Do końca roku uniwersytet będzie dysponował dwoma planami: zadań inwestycyjnych i zadań remontowych. Składają się na nie postulaty wszystkich użytkowników uczelni, jak również różnego rodzaju nakazy. Najpilniejsze są zadania związane z poprawą stanu bezpieczeństwa, ich zrealizowanie będzie kosztowało uczelnię około 30 mln zł. Wkrótce wymienione zostaną także dźwigi m.in. w Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz w Instytucie Prawa. Tych doczekali się już mieszkańcy domów studenckich. „Kredka” i „Ołówek”.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

katarzyna (gość)

Ile błędów w artykule. To nie tylko Instytut Kulturoznawstwa, ale przede wszystkim Katedra Etnologii i Antropologii, która zajmuje większą część budynku.

gość (gość)

W ramach Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii istnieją trzy instytuty!
Instytut Nauk Ekonomicznych, Instytut Nauk Administracyjnych, Instytut Historii Państwa i Prawa- tak więc, czepiasz się.

gość (gość) (Ania)

W ramach Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii istnieją trzy instytuty!
Instytut Nauk Ekonomicznych, Instytut Nauk Administracyjnych, Instytut Historii Państwa i Prawa- tak więc, czepiasz się.

geez (gość) (Gizler)

Się znalazł. Jeszcze w 2010 odbierałem w drodze do kafejki znajomą, wówczas wciąż studentkę, właśnie z Romanistyki. I mi pokazywała jakie to cuda na kiju tam nie zamontowali, w tym oną windę przeszkloną. Proszę, nawet mają album na Picassie, przedstawiający budynek prosto spod ściereczki. Data zdjęć: 29.01.2010. Dziękuję za uwagę.

Być może faktycznie jakieś prace wciąż trwały przez kolejne dwa lata, lecz twierdząc, iż remont ROZPOCZĄŁ się dwa lata temu sam się żałośnie ośmieszasz.

I poprzedzielanie bluzgu wcale nie umniejsza faktu, że pozostaje on bluzgiem. Co tylko świadczy o twym wątpliwym poziomie intelektualnym. Co, koledzy z portalu zawołali wsparcie, bo się poczuli skrzywdzeniu, bububu?

Nie pozdrawiam.

Gizler (gość)

Dwa lata temu, to się rozpoczął, zakończył się kilka miesięcy temu. Po ch#u#j piszesz, jak nie wiesz? Dla samego pisania. Zajmij się czymś pożyteczniejszym.

geez (gość) (M.)

Ano. Szybcy są w tym naszym.mieście. Z roku na rok poziom "dziennikarzy" pisujących na tym portalu pikuje coraz szybciej, a dna od którego mieliby się nareszcie odbić wciąż nie widać.

Ania (gość)

A gdzie jest instytut prawa? Bo jak dotąd słyszałam tylko o wydziale... Można rzec, że się czepiam, ale jednak artykuły powinny trzymać jakiś poziom i chociaż trochę oddawać rzeczywistość.