Jakie miejsca i zakątki w Polsce koniecznie trzeba zobaczyć? Sprawdźcie w naszym serwisie specjalnym.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tylko u nas najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Polski. Zobaczcie, gdzie się warto wybrać i co warto zwiedzić.
Giżycko - poczuj, dotknij, posmakuj Mazury

Giżycko obchodzi w tym roku bardzo wyjątkowy jubileusz 400-lecia nadania praw miejskich. W roku 1612 roku osada Nowa Wieś położona nad jez. Niegocin (Löwentin), u stóp zamku Lötzen, uzyskała przywileje miejskie, pieczęć miejską i herb, a także nazwę przejętą od zamku, którą mazurscy mieszkańcy spolszczali w formie – Lec.Stadion atrakcją turystuczną? Pewnie!

Obiekty sportowe mogą być jednym z punktów zwiedzania miasta. Idealny przykład stadionu, który jest jednocześnie atrakcją turystyczną, to PGE Arena Gdańsk. Trójmiejski obiekt przez wielu ekspertów oceniany jest, jako najładniejszy w Polsce, a może i w całej Europie. Idą za tym liczne wyróżnienia dla konstruktorów i architektów.


Malowane domy z Zalipiu

Szukając pomysłu na wakacyjną wycieczkę za miasto, warto zwrócić uwagę na Zalipie, gdzie od lat maluje się domy, ogrodzenia i studnie. To podróż w czasie do XIX-wiecznej, sielankowej wsi, gdzie domy i zagrody ozdobione są kolorowymi, kwiatowymi malowidłami, dachy kryte są strzechą, a wszystko na wyciągnięcie ręki i aparatu.


Do Otwocka po klimat


Walory wypoczynkowe Otwocka odkryto już ponad 130 lat temu. Na przełomie XIX i XX wieku ta mała podwarszawska mieścina stała się popularnym letniskiem, do którego na letni wypoczynek chętnie ściągały setki warszawiaków. Dla nich miły cień Willi Otwockich stanowił ucieczkę przed nieznośnym skwarem panującym w nagrzanych i dusznych murach stolicy.


750 lat Kcyni

Gmina Kcynia … 750-lat miasta, prof. Jan Czochralski "praojciec elektroniki", "Bogurodzica", bogactwo przyrody i dworsko-pałacowej architektury. Gmina Kcynia stanowi integralną część historycznego regionu Pałuki w północno-wschodniej części Wielkopolski. Administracyjnie należy do województwa kujawsko-pomorskiego.

Gigantyczny park przygód rośnie pod Warszawą

Park wodny, świat legend, SPA, restauracje, kina, hotele, sklepy i kluby. Tak będzie wyglądać Adventure World Warsaw – pierwszy w Polsce i największy w tej części Europy park tematyczny. Obiekt powstaje w Grodzisku Mazowieckim, oddalonym o pół godziny drogi samochodem od stolicy. Na ponad 200 hektarach nie zabraknie rozrywek dla całej rodziny.


Cieszyn robi wrażenie

Barwna historia, ciekawe zabytki, bogate walory przyrodnicze, intrygująca międzykulturowość oraz szeroka oferta imprez to walory Cieszyna, transgranicznego miasta leżącego na południu Polski. W Cieszynie znajdziecie pełno unikatów. Po zabytkowych bibliotekach i archiwach możecie wybrać się Szlakiem Książki.


Trasa turystyczna "Bunkier w Konewce"

Niedaleko Spały, gdzie w końcu 1939 r. powstała siedziba niemieckiego Dowództwa Wojskowego na Wschodzie "Oberost", wzniesiono dwa potężne kompleksy żelbetowych schronów. Ich budowa w Konewce i Jeleniu trwała do wiosny 1941 r., a największymi obiektami jakie tam powstały były ogromne schrony kolejowe (długości 380 i 355m), dla pociągów sztabowych dowództwa Grupy Armii "Środek", w ramach przygotowań do wojny ze Związkiem Radzieckim.


Uzdrowisko Ustroń

Z dala od codzienności i pośpie­chu, zgiełku miasta znajdziecie krainę komfortu i odprężenia jakich jeszcze nigdy nie zaz­nałeś. Będziesz mógł rozkoszować się widokiem Beskidu Śląskiego oraz szerokim wachlarzem zabiegów, opartych na naturalnych surowcach leczniczych - solance i borowinie.


Hotel Alpin

Usytuowany w samym centrum miasta Szczyrk, tuż obok nowo powstałego deptaku spacerowego. Hotel Alpin jest idealnym miejscem do organizacji konferencji, spotkań biznesowych oraz przyjęć okolicznościowych.


Jakie atrakcje turysta może spotkać w puszczy?

Rajdy nordic walking, rajdy rowerowe, piesze wycieczki czy jarmarki i festiwale - to tylko niektóre z atrakcji jakie będą czekać na turystów w nadchodzącym sezonie. Międzygminny związek "Puszcza Zielona" co roku inicjuje około 40 różnych imprez, ale ten rok ma być wyjątkowo bogaty.

Dlaczego warto przyjechać do Lubaczowa?

Miasto interesujące, przyjazne, z potencjałem. Lubaczów. Ciekawe dla osób przyjeżdżających z innych regionów kraju. Ma swój specyficz­ny i indywidualny charakter, który został ukształtowany przez środo­wisko przyrodnicze, bogatą histo­rię i dziedzictwo kulturowe.


Podziemia Rynku w Krakowie

Cztery metry pod ziemią, na powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych widzimy średniowieczny Kraków oraz jego ponad 800-letnią tradycję handlu i rzemiosła. Muzeum w podziemiach Rynku ma najnowocześniejsze technologie, wyposażone jest w 30 stanowisk multimedialnych, 25 ekranów plazmowych, 27 projektorów multimedialnych, 37 monitorów dotykowych, 98 głośników i 150 audiobooków.
Kopalnia Soli w Wieliczce


Kopalnia Soli w Wieliczce jest wielką turystyczną atrakcją. Składa się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów, liczy około 3 km trasę, którą przemierzali między innymi Kopernik, Goethe, Chopin, Franciszek Józef I czy Matejko, ale również George Bush czy Javier Solana. Rocznie kopalnię odwiedza ponad milion turystów z całego świata.Święto Inwestycji w Puławach

Puławy to jedno z najpiękniejszych miast w środkowo-wschodniej Polsce, z bogatą historią i ciekawą przyrodą. To również nowoczesne centrum, w którym realizowane są odważne projekty inwestycyjne. W 2012 roku zakończy się realizacja kilku wielomilionowych przedsięwzięć, które podczas weekendu 25-27 maja zostaną zaprezentowane uczestnikom Dni Inwestycji Miejskich.


Wiosenne pobyty w Świeradowie-Zdroju

Uzdrowisko Świeradów, które leży w południowo-zachodniej części Dolnego Śląska, zaprasza do Doliny Młodości. Położenie uzdrowiska w spokojnej kotlinie, gwarantuje wypoczynek w ciszy, i w otoczeniu pieknej przyrody.


Chrzypsko Wielkie

Gmina Chrzypsko Wielkie leży w powiecie międzychodzkim w Wielkopolsce. W całości położona jest na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, na skraju Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego, zwanego krainą 100 jezior. Oddalona ok. 60 km od Poznania należy do najmniejszych i 
jednocześnie najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin w regionie.Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław