We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych powstaje część produkcji „Twój Vincent” („Loving Vincent”) − pierwszego na świecie pełnometrażowego filmu tworzonego w technice animacji malarskiej.

Fabułę filmu stanowi intryga osnuta wokół zagadkowej śmierci Vincenta van Gogha, który zmarł w wieku 37 lat na skutek postrzału z broni palnej. Historię życia i kontrowersyjnej śmierci artysty opowiedzą bohaterowie jego dzieł. Animacja produkowana jest przez BreakThru Productions, firmę założoną przez Hugh Welchmana, który w 2008 roku zdobył Oscara za krótkometrażowy film „Piotruś i wilk”. Pomysłodawcą i reżyserem filmu jest Dorota Kobiela.

ZOBACZ TEŻ: Twój Vincent. We Wrocławiu powstanie pierwsza na świecie malowana animacja o van Goghu [wideo]

Film „Twój Vincent” to produkcja niezwykła. Kilkudziesięciu artystów, na specjalnie zaprojektowanych stanowiskach tzw. PAWS (ang. Painted Animation Work Stations), stworzy farbami olejnymi na płótnie łącznie 60 tysięcy obrazów, z których każdy stanowić będzie pojedynczą klatkę filmową. Technika ta po raz pierwszy zostanie zastosowana w animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesie najsławniejsze dzieła artysty na ekran. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy Vincenta van Gogha w zupełnie nowym wymiarze. Zakończenie produkcji planowane jest na przełomie 2015 i 2016 roku.

Do projektu „Twój Vincent” realizowanego w CeTA we Wrocławiu poszukiwani są artyści malarze. Wymagania:
- solidny warsztat malarski, imitatorski
- umiejętność odwzorowywania według zadanego stylu
- obsługa komputera na poziomie podstawowym.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie portfolio z dopiskiem „Loving Vincent” na adres: praca@breakthrufilms.pl

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!