Tak będą wyglądały wagony Tramwaju Plus Tak będą wyglądały wagony Tramwaju Plus

Tak będą wyglądały wagony Tramwaju Plus. (© Wizualizacja: Edyta Okoniewska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już wiadomo. W internetowym głosowaniu na stronie internetowej www.wroclaw.pl, które zakończyło się w środę w samo południe, internauci głosowali na jedną z czterech przygotowanych propozycji malowania wozów Tramwaju Plus

Zwyciężył niebieskosrebrny projekt, który dostał 4607 głosów, czyli 33 procent wszystkich oddanych. Propozycja jednolicie niebieska, do której poparcia namawialiśmy jeszcze wczoraj, zdobyła o 600 głosów mniej -czyli przegrała tylko o trzy procent.

Zwycięska koncepcja powstała na zamówienie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.
Tramwaj Plus, zgodnie z tym co mówią o nim w urzędzie miejskim, to nowoczesny system komunikacji miejskiej. Wyruszy na ulice miasta na początku 2012 roku.

Zgodnie z pomysłem urzędników, najważniejszym celem systemu jest połączenie dużych osiedli mieszkaniowych z centrum miasta i głównymi dworcami kolejowymi oraz autobusowymi. W pierwszym etapie połączenie takie uzyskają Kozanów, Gaj, Leśnica i Sępolno. W kolejnym: Jagodno, Nowy Dwór z Muchoborem Wielkim, a także Psie Pole wraz z Kiełczowem i Zakrzowem.
Dużą zaletą będzie także to, że razem z Tramwajem Plus zostanie uruchomiony system zarządzania światłami na skrzyżowaniach. Dzięki temu będzie można w końcu dać priorytet komunikacji zbiorowej w najważniejszych punktach miasta - włączając tramwajom zielone światło.

Wbrew obiegowej opinii, zyskają na tym nie tylko Tramwaje Plus. Preferencyjne, zielone światło dostaną wszystkie inne tramwaje na liniach Sępolno - Leśnica i Gaj - Kozanów. Gdyby tak się nie stało, szybkie z założenia Plusy utknęłyby za nimi, bo na torowiskach nie ma możliwości, aby jeden tramwaj wyprzedził drugi.

W głosowaniu na kolor Tramwaju Plus wzięło udział 14 036 internautów.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!