Tour de Pologne 2014: Rafał Majka wygrywa!

Szymon Gruchalski, mat. Tour de Pologne
Rafał Majka zajął 13. miejsce w Krakowie i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne.

Rafał Majka do ostatniego etapu Tour de Pologne przystępował z pozycji lidera. W Krakowie czekała na niego indywidualna jazda na czas - każdy z kolarzy musiał pokonać 25 kilometrów. Trasa zaczynała się na krakowskim Rynku, skąd zawodnicy jechali do Wieliczki i wracali do centrum stolicy Małopolski.

Po wspaniałym finiszu w Bukowinie w klasyfikacji Majka miał 18 sekund przewagi nad Benatem Intxaustim i 22 sekundy nad Ionem Izagirre. Jazda po płaskiej trasie nie była jednak nigdy specjalnością Polaka.

Krakowski etap Rafał Majka zakończył na 13. miejscu, to jednak wystarczyło, aby utrzymać pozycję najlepszego kolarza Tour de Pologne 2014. Majka jest pierwszym polskim kolarzem od 11 lat, który wygrał Tour de Pologne. W końcowym zestawieniu Polak wyprzedził dwóch wspomnianych wcześniej Hiszpanów z grupy Movistar.

W Krakowie najszybszy był Belg Kristof Vandelwalle, a z Polaków dystans w najkrótszym czasie pokonał Mateusz Taciak.