Tomasz Jędrzejak z Betardu Sparty żużlowym mistrzem Polski

16 sierpnia kapitan Betardu Saparty Wrocław został indywidualnym ...
16 sierpnia kapitan Betardu Saparty Wrocław został indywidualnym ... Tomasz Gawałkiewicz
16 sierpnia kapitan Betardu Sparty Wrocław został indywidualnym mistrzem kraju w Zielonej Górze. Jędrzejak zapewnił sobie tytuł już w 17 wyścigu.

33-letni Tomasz Jędrzejak zdobył w sumie 14 punktów. W finale IMP rywalizowało 16 najlepszych zawodników z eliminacji. Drugie miejsce zajął Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów), a trzecie Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz). Najlepszy czas dnia należał do Okoniewskiego - 59,47 s.

W zawodach nie startowali w tym roku kontuzjowani Janusz Kołodziej i Tomasz Gollob. Problemy z nogą ma też Jarosław Hampel.

Podczas turnieju doszło do kilku upadków, a najgroźniejszy zdarzył się w 14 wyścigu. Przy wejściu w drugi łuk zderzyli się Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz Zielona Góra) i Sławomir Musielak (Kolejarz Rawicz), który został odwieziony karetką do szpitala na badania.

A w niedzielę przedostatnia kolejka fazy zasadniczej Enea Ekstraligi. Wrocławianie wybierają się do Gorzowa, z kolei tydzień później podejmują Tauron Azoty Tarnów.