Jason Crump jeszcze nigdy nie wygrał GP w Vojens Jason Crump jeszcze nigdy nie wygrał GP w Vojens

Jason Crump jeszcze nigdy nie wygrał GP w Vojens. Lider klasyfikacji IMŚ ma ochotę na pierwszy triumf na tym torze (© Fot. Janusz Wójtowicz )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do zakończenia cyklu żużlowego Grand Prix i wyłonienia Indywidualnego Mistrza Świata pozostały już tylko cztery turnieje. Najbliższy z nich - GP Nordycka - odbędzie się w sobotę (godz. 18.50 Canal +, godz. 0.15 TVP Info) w duńskim Vojens.

Doskonale znany kibicom i zawodnikom tor na Speedway Center będzie gościł cykl GP po sześcioletniej przerwie. Ostatnim razem, w 2002 roku wygrał tam Tony Rickardsson, a Tomasz Gollob był drugi. Dobrze na tym przyczepnym torze (długość 300 m) radził też sobie aktualny lider klasyfikacji tegorocznych IMŚ Jason Crump. Australijczyk stawał tam dwukrotnie na drugim stopniu podium, w 2001 i w 2000 roku. Teraz, choć ma 35 pkt przewagi nad drugim w klasyfikacji Gollobem, ma ochotę na pierwszy triumf w Vojens.

- To świetny tor i bardzo chciałbym tam zwyciężyć. Wiem jednak, że nie będzie łatwo, ponieważ w Vojens wystąpi aż czterech Duńczyków, którzy zrobią wszystko, aby wygrać przed własną publiką - powiedział. - Jednak od kolejnego zwycięstwa w pojedynczym turnieju GP (ma ich na koncie 21 - przyp. red.) ważniejszy jest dla mnie awans do finału i zdobycie punktów, które przybliżą mnie do upragnionego tytułu - dodał 34-letni Crump, który już dwa razy był IMŚ (2004, 2006). - Oczekuję, że to będzie naprawdę ekscytujący turniej, i że będzie gorąco zarówno na torze (długość 300 m - przyp. red.), jak i na trybunach (mogą pomieścić 22 tys. widzów - przyp. red.) - zakończył Australijczyk. Mimo przewagi lidera Atlasa Wrocław, chęć walki o swój pierwszy tytuł mistrza świata zgłasza nadal nasz Gollob, który dwa tygodnie temu zwyciężył w GP Skandynawii w szwedzkiej Malilli.

- Będę uciekał w klasyfikacji przed tymi, którzy mnie gonią, ale będę też gonił tego, który ucieka przede mną - zapowiedział jeździec Stali Gorzów Wlkp. Fakt, że 38-letni bydgoszczanin, jeśli myśli o kolejnym medalu IMŚ, musi przede wszystkim skupić się na uciekaniu rywalom. Greg Hancock, który jako jedyny żużlowiec nie opuścił żadnego ze 118 turniejów GP (od 1995 roku), ma zaledwie 4 oczka straty do Chudego, a w Vojens wielokrotnie stawał na podium (zwyciężył raz w 2000 r.). Rewelacja tegorocznego cyklu Emil Sajfutdinow traci do Golloba 9 punktów. 19-letni Rosjanin także doskonale zna tor w Vojens, bo startuje tam klubowo, podobnie jak Duńczyk Kennetha Bjerre, który w Malilli uplasował się tuż poza podium.
Oprócz Golloba w Vojens wystąpią też Sebastian Ułamek, Rune Holta oraz Grzegorz Walasek.

Klasyfikacja IMŚ po siedmiu turniejach GP: 1. Jason Crump (Australia) 126 pkt, 2. Tomasz Gollob (Polska) 91, 3. Greg Hancock (USA) 87, 4. Emil Sajfutdinow (Rosja) 82, 5. Andreas Jonsson (Szwecja) 67, 6. Fredrik Lindgren (Szwecja) 64, 7. Kenneth Bjerre (Dania) 63, 8. Hans Andersen (Dania) 61, 9. Nicki Pedersen (Dania) 59, 10. Leigh Adams (Australia) 47, 11. Sebastian Ułamek (Polska) 46, 12. Rune Holta (Polska) 43, 13. Chris Harris (Anglia) 43, 14. Grzegorz Walasek (Polska) 37, 15. Antonio Lindback (Szwecja) 27, 16. Scott Nicholls (Anglia) 25, 17. Niels-Kristian Iversen (Dania) 19, 18. Jarosław Hampel (Polska) 9, 19. Grigorij Laguta (Łotwa) 6, 20. Edward Kennett (Anglia) 4, 21. Matej Kus (Słowenia) 1.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!