Tysiące osób weszło w ostatnich dniach na Śnieżkę Tysiące osób weszło w ostatnich dniach na Śnieżkę

Tysiące osób weszło w ostatnich dniach na Śnieżkę (© Michał Korycki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Końcówka sierpnia a tym samym koniec tegorocznych wakacji były rekordowe dla Karkonoskiego Parku Narodowego.

Korzystając z wyśmienitej pogody, na górskie spacery wybrało się tysiące osób. Ludzi w górach było tak dużo, że górskie szlaki przypominały deptaki w nadmorskich miejscowościach. - Na szlaku na Śnieżkę był taki tłok, że nie można się było zatrzymać nawet na moment, żeby podziwiać przepiękne widoki, bo zaraz tworzyły się spore korki tych, którzy szli za nami - mówi Michał Korycki ze Zgorzelca, który wraz z rodziną wybrał się na królową Karkonoszy kilka dni temu i przysłał do naszej redakcji foto relację z tej wycieczki. - Było tyle ludzi, że momentami nie czułem się jak w górach, tylko jak na deptaku w nadmorskiej miejscowości albo nawet na molo w Sopocie - dodaje. Oprócz turystów z Polski, na Śnieżce mnóstwo było też Czechów i Niemców. Ci, którzy mimo tłoku na

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Łoś (gość)

ale spróbuj wejść 12-15... pełno ludzi, którzy wciągnęli się kolejką i ledwo lezą w nieprzerwanym tramwaju na samą górę... masakra..., żeby ominąć taką bandę ceprów to chyba trzeba wyjść z dołu o 8 rano.

Anastazja (gość)

no ja nie wiem... bylismy na śnieżce w sobotę, koło godziny 20-tej i na szczycie było raptem 5-6 osób. A jaki zachód słońca!