The Voice of Poland we wrześniu w Polsce

The Voice of Poland we wrześniu w Polsce (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Ten program zaczyna się tam, gdzie kończą się inne" - z takim hasłem rusza "The Voice of Poland". Jednym z jurorów ma być Adam "Nergal" Darski.


Wrocławski casting do "X-Factor"
ma się znacząco różnić od pozostałych programów tego typu. Producenci stawiają tu głównie na głos. Aby jurorzy nie sugerowali się wyglądem uczestników, będą siedzieć odwróceni do sceny. W ten sposób ich wybór ma być podyktowany wyłącznie wokalnym talentem przesłuchiwanych osób.

Każdy z czterech jurorów, zwanych w programie trenerami, wybierze 12 osób, z którymi później będzie współpracował. "Przesłuchania w ciemno" odbywać się będą przy akompaniamencie zespołu. Jeśli trenera urzeknie głos uczestnika, odwróci się i w ten sposób "zarezerwuje" go dla siebie. Może okazać się też tak, że odwrócą się wszyscy. Wtedy decyzję podejmie sam wokalista.

- To będą bardzo ciekawe sytuacje, bo wówczas to jurorzy muszą przekonać uczestnika, że zagwarantują mu najlepszy rozwój kariery i że powinien współpracować właśnie z nimi - tłumaczy Agnieszka Kawęcka z działu rozrywki w TVP2.

Nergal jako trener?

Po przesłuchaniach uczestnicy zmierzą się w "bitwie", gdzie będą śpiewać w parach z członkami tego samego zespołu. O tym, kto przejdzie do kolejnego etapu, zdecydują trenerzy. W odcinkach na żywo do walki stanie 20 wokalistów. Wtedy ich występy oceniać będą zarówno trenerzy, jak i widzowie programu. Na najlepszego czeka kontrakt płytowy.

W jury programu zasiądą gwiazdy polskiej muzyki. Kim będą? Jak dotąd, producenci nie chcą tego zdradzić. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że kontrakt podpisał już Adam Nergal Darski. W amerykańskiej wersji "The Voice" trenerami są m.in. Christina Aguilera i Adam Levine (wokalista zespołu Maroon 5).

Fragmenty amerykańskiej wersji programu "The Voice"


Atutem "The Voice od Poland" może okazać się równoległa do transmisji w telewizji relacja internetowa z oddzielnego studia programu. Nie zobaczymy tam co prawda na żywo odcinków w całości, ale reporter na bieżąco będzie informował o komentarzach trenerów. Poprzez Facebooka czy Naszą Klasę, widzowie będą mogli sami komentować występy i rozmawiać z uczestnikami programu.

Pre-casting tylko online

Formuła programu nie przewiduje tradycyjnych castingów, jakie organizowane są w przypadku takich show jak "Mam Talent", "Must Be The Music", czy "X-Factor". Tutaj casting polega na udostępnieniu swojego nagrania przez internet. Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił w "The Voice of Poland", musicie wypełnić formularz na stronie programu "The Voice of Poland". Ważne jest to, żeby podać w nim linka do swojego nagrania muzycznego, które ocenione zostanie przez specjalistów.

Od 14 lipca na stronie internetowej uruchomiona zostanie specjalna aplikacja, która pozwoli sprawdzić swoje wokalne umiejętności. Będzie można się nagrać i poddać próbkę swojej twórczości ocenie systemu dźwiękowego SCORE. Autorzy najwyżej ocenionych występów zostaną zakwalifkowani do "Przesłuchań w ciemno".

- System oceni m.in. melodię, czystość wykonania, tonację, energię, barwę głosu i ekspresję - wyjaśnia Kawęcka.

Przed wysłaniem nagrania będzie można kilkakrotnie spróbować swoich sił w tzw. "Sali Prób". W castingu online wezmą udział nagrania zarejestrowane od 14 do 28 lipca. Występy przesłane później mają szanse na udział w kolejnej edycji.

Pierwsza edycja "The Voice of Poland" emitowana będzie w telewizji od września w sobotnie wieczory. Program oparty jest na holenderskiej wersji show "The Voice of Holland".


Czytaj też:

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Paulina Iwińska

zgadza się . Na stronie w zakładce "O programie" jest napisane, że do 21 (http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzyczne/the-voice-of-poland/o-programie/the-voice-of-poland-jesienia-w-tvp2--ten-program-zaczyna-sie-tam-gdzie-koncza-sie-inne/4795995), ale rzeczywiście - zgłaszać się można do 28 lipca. Być może termin został wydłużony. pozdrawiam :)