Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teatr Współczesny Wrocław: Porozmawiajmy o „Pomarańczyku”

MIS
Teatr Współczesny Wrocław, scena ze spektaklu „Pomarańczyk”:  Aleksandra Dytko i Marek Kocot
Teatr Współczesny Wrocław, scena ze spektaklu „Pomarańczyk”: Aleksandra Dytko i Marek Kocot Teatr Współczesny Wrocław
Teatr Współczesny Wrocław zaprasza dziś (w niedzielę, 6 października) na spotkanie w ramach „Strefy kontaktu”. Okazją jest spektakl „Pomarańczyk”, wystawiony na Małej Scenie przyul. Rzeźniczej 12.

Teatr Współczesny Wrocław zaprosił widzów na premierę „Pomarańczyka” w maju tego roku. Atutem spektaklu są: świetny, bardzo dobrze napisany tekst i znakomite aktorstwo Marka Kocota i Aleksandry Dytko. Spektakl opowiada o „Panu Nikt”. Bohater ma czterdzieści kilka lat, nosi w sobie pustkę (bo w czasach komuny nie był aktywnym opozycjonistą, nie mógł się więc zasłużyć – a mówiąc o nim w kontekście dzisiejszych, ponurych czasów, w których trzeba zaistnieć medialnie, żeby w ogóle istnieć – on wciąż nie może istnieć, bo nie jest wystarczająco kolorowy) i przywłaszcza sobie cudzą osobowość. Osobowość „Majora”, sławnego (nie tylko we Wrocławiu) opozycjonisty, którego orężem był skondensowany, charakterystyczny dowcip.
Historię snuje niejako podwójnie: opowiada ją widzom,sędziemu i terapeucie, który – o zgrozo – nigdy nie słyszał o „Majorze”. Historia Pomarańczowej Alternatywy stała się dla twórców spektaklu narzędziem do stworzenia uniwersalnej opowieści o dramacie ludzi czasu przełomu, ludzi czasu rewolucji, o braku ideałów we współczesnym świecie.
Teatr Współczesny Wrocław zaprasza na spotkanie w „Strefie kontaktu”, w niedzielę, 6 października, około godziny 19.10 (około, bo spotkanie będzie po spektaklu "Pomarańczyk"). Wezmą w nim udział twórcy przedstawienia: Tomasz Hynek (reżyser), Marek Kocot, Aleksandra Dytko, a także goście specjalni: Mirosław Pęczak i Dariusz Doliński.
Prof. Dariusz Doliński specjalizuje się w psychologii zachowań społecznych (mechanizmy ulegania wobec zewnętrznego nacisku i manipulacji społecznej), w psychologii emocji i motywacji oraz w zagadnieniach genezy stereotypów.
Mirosław Pęczak jest kulturoznawcą, socjologiem, zajmuje się komunikacją masową oraz kulturą popularną.
Teatr Współczesny Wrocław zaprasza na spotkanie, wstęp jest oczywiście bezpłatny. Mogą wziąć w nim udział ci, którzy już widzieli spektakl „Pomarańczyk” i ci, którzy dopiero się na niego wybierają.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto