Scena z klipu studentów ze Szczecina Scena z klipu studentów ze Szczecina

(© foto za YouTube)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Studenci Szczecina zrobili ponad dwuminutowy filmik, pokazujący konsekwencje zażywania dopalaczy. Nie kosztował ani złotówki, a przy pamiętnych spotach Generalnego Inspektoratu Sanitarnego to produkcja na miarę Hollywood.

Zobacz też: Spot przeciw dopalaczom wyśmiany w Internecie. "Kandydat na Oscara" [zdjęcia, wideo]

Akcja dzieje się w jednym ze szczecińskich klubów. W toalecie młody mężczyzna zażywa pigułkę, która popija prawdopodobnie alkoholem. Oszołomiony działaniem syntetyku, zatacza się i stara się zatańczyć razem z dziewczynami na parkiecie, ale zostaje przepędzony przez roślejszego imprezowicza. Jego stan pogarsza się z minuty na minutę. Mężczyzna zostaje wyprowadzona przez ochronę z lokalu, zbiera mu się na wymioty, a w końcu traci przytomność na ulicy. Przypadkowi przechodnie próbują mu pomóc. Wszystkiemu towarzyszy nastrojowa, ostra i dynamiczna melodia.Obejrzyj: Czyli może być jeszcze gorzej! Kolejny klip o dopalaczach rozwala na łopatki!

Scenariuszem i reżyserią zajął się Jakub Gdula, za zdjęcia i montaż odpowiedzialni są Wojciech Juchimowicz i


Artur Ettinger, a w roli głównej wielbiciela dopalaczy występuje Hubert Pietruczyk. Spot obejrzały na YouTubie już ponad 52 tysiące internautów (stan na 24 lipca, godz. 15).

To odpowiedź szczecińskich studentów na dwa fatalne klipy Głównego Inspektoratu Sanitarnego, zamieszczone w sieci w poprzednim tygodniu, Zostały powszechnie wyśmiane z drętwe aktorstwo, absurdalne i nieżyciowe dialogi oraz ogólne kiepskie wykonanie. Klip studentów spotkał się z pozytywnymi komentarzami na ich kanale na YT.

"Spot miliard razy lepszy od tego badziewia na grubą kasę i do tego żadnych tekstów z dupy w stylu <>" - pisze MrAnonymousDub. "Nice :D Wygląda naprawdę profesjonalnie, aż nie chce mi się wierzyć, że 0 zł. Super inicjatywa. Zamiast siedzieć na dupie i jeść chipsy przed tv, chłopaki zrobili coś fajnego. W porównaniu do <> GIS-u - niebo a ziemia. Szanuję!" - uważa HUBST3IN. Z koeli Charles Bollert tak wyraża swój entuzjazm: "Pomijając zerowy koszt spotu pokazano bez słów, jak jest to groźne. Pozostaje mi tylko pogratulować".

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!