Szok! W Głogowie nauczyciel uderzył ucznia na lekcji

Szokujące zachowanie nauczyciela na lekcji w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Nauczyciel uderzył ucznia.

Doszło do tego we wtorek, 11 września na jednej z lekcji. Zachowanie nauczyciela z wieloletnim stażem nagrał inny uczeń,a nagranie rozeszło się w internecie.
Powiadomiony o szkolnym incydencie starosta Jarosław Dudkowiak natychmiast zawiesił nauczyciela w obowiązkach i stwierdził, że dla takich osób nie ma miejsca w szkołach.
Do sprawy wrócimy.

Zobacz film:

Wideo

Grażyna Szyszka

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.09.2018, 12:18

Twoja kultura i poziom prowadzenia rozmowy jest tyle warta, co Twój wpis na tym forum. Idealnie pasujesz na jednego z uczniów z tej klasy.

17.09.2018, 18:40

Szanowni Państwo,
Ciekawa sytuacja:
68-letni człowiek, który ostatnie 40 lat spędził nauczając innych ludzi jest obecnie osądzany, krytykowany, zagrożony zwolnieniem i staje się obiektem prawie ogólnonarodowej hecy - bo grupka nastolatków miała kaprys i chciała się jego kosztem zabawić.
Człowiek, który pracuje dla tego kraju w przybliżeniu tak długo, jak długo żyją rodzice tych nastolatków, będzie powszechnie osądzany, bo grupka nastolatków tak długo go prowokowała, aż nie wytrzymał.
Grupka nastolatków - by użyć ich języka - "robi sobie jaja", a starszy człowiek w emerytalnym wieku zostaje de facto wystawiony na pośmiewisko w całym kraju; każdy może go krytykować, obśmiewać, na jego temat dowcipkować i na forach wygłaszać swe uwagi (niezależnie, czy głupie, czy mądre).
Oddajcie się, Szanowni Państwo refleksji nad tą sytuacją. Czy sądzicie, że to normalne okoliczności? Czy da się tu porównać obie strony: człowieka, który dobiegł swej drogi zawodowej i nastolatków, którzy jeszcze nic dla tego kraju nie zrobili? Człowieka, który przyszedł do pracy i chciał zapewne spokojnie wykonywać swój zawód - z nastolatkami, którzy zamiast uczyć się (bo po to przecież w tej klasie zasiedli) wydurniali się kosztem tego, któremu właściwie powinni tylko podziękować za to, co dla nich robi?
Próbuję w tej sprawie zachować wewnętrzny spokój. Jednak to trudne. Ile jeszcze trzeba wytrzymać wypowiedzianych lub niewypowiedzianych żądań nastolatków? Co jeszcze trzeba im w życiu zaoferować?

17.09.2018, 16:55

Przecież to oczywiste, że prowokacja została zaplanowana i wykonana przez młodocianych. Nagranie pokazuje tylko punkt kulminacyjny, gdy nauczyciel podnosi się i daje młodocianemu w gębę. Widać, że sytuacja rozwijała się znacznie wcześniej a młodociane cwaniaki przygotowywały się do niej. Mam nadzieję, że i prokuratura i dyrekcja dokładnie wyjaśnią PRZEDE WSZYSTKIM zachowanie młodocianych. Mam nadzieję, że winni młodociani zostaną usunięci ze szkoły a ich rodzice - wyrokiem sądu - będą musieli zapłacić nauczycielowi odszkodowanie za zszargane nerwy. Mam także nadzieję, że młodociani dopuszczający się w szkole agresywnych, chamskich, bezmyślnych i durnych zachowań będą ze szkół usuwani, zaś ich rodzice będą obciążani różnorodnymi karami finansowymi w trybie postępowań karnych.

Nauka jest przywilejem, który trzeba doceniać i szanować. Trzeba z niego korzystać w sposób godny i mądry. Nauczyciela należy szanować i cenić za trud jego pracy dla nas; oferować mu swą przyjaźń i wdzięczność. Należy go wspierać jako człowieka i wychowawcę. I na zawsze zachować wdzięczność za jego pracę.

17.09.2018, 16:45

aaa

16.09.2018, 17:17

Chodziłem kiedyś do budowlanki i sobie chwale.Ale w moich czasach nie było takiego buractwa. Młodzież wiedziała jak się zachować i gdzie jej miejsce. Był szacunek do nauczyciela i do osób starszych. A teraz wyjdzie jeden z drugim i kozaki wielkie na pewno patologia jakaś. Wychodzi bezstresowe wychowanie masakra. Dobrze ze mu przyłożył ja jeszcze bym poprawił. Jak dla mnie czysta prowokacja .

15.09.2018, 20:41

Ciekawe, że akurat znalazł się ktoś, kto "przypadkiem" filmował całe zajście... Może najpierw trzeba ustalić, co ten biedny i prześladowany "młodzieniec" robił i mówił do nauczyciela. Wszystko wygląda na zwykłą ustawkę dla kasy i chwili sławy, nawet w TVN. A takie palanty potrafią wyprowadzić dorosłego z równowagi w moment. Dlatego niech się cieszy, że go nie zglanował, a temu drugiemu nie wywalił telefonu prze okno, a jego za tym telefonem! Może czas zamontować monitoring w klasach szkół średnich i zawodowych. Byłby spokój. Skoro byle dzieciuch może nagrywać, to dlaczego szkoła nie może?

15.09.2018, 20:26

(*)

14.09.2018, 20:40

Chłopak poprosił o długopis, więc nazwijmy go bydłem. Dobrego nauczyciela nawet de_bil wysłucha. Poziom, to powinni ustalać nauczyciele już od samego początku nauki dzieci, tudzież od samej podstawówki, a jeżeli dziecko żyje w patologicznej rodzinie, to wychowawca powinien zainterweniować. Przepraszam przedmówcę, ale Wy nauczyciele względem jakości wychowania uczniów nie możecie umywać rąk.

14.09.2018, 15:31

Nikt z nas nauczycieli głośno tego nie powie, albo prawie nikt. Ale jednoczymy się z naszym kolegą z Głogowa. Potrzeba rozwiązań systemowych w oświacie, bo wiadomo, że z takim bydłem musimy się użerać. To temat rzeka. Jedynie nauczyciele z dobrych liceów nie mają takich problemów, bo tam obcują z młodzieżą na jakimś poziomie, która z reguły wie, czego chce od życia. W większości prywatnych szkół przestrzegane są jeszcze jakieś zasady, ale tam rodzice wiedzą, że sprawy postawione są jasno.

14.09.2018, 14:00

Jechać z faszystą. Do celi i zrobią mu tresurę.

14.09.2018, 09:58

Szok! I to jeszcze w mojej szkole!

14.09.2018, 00:30

po kilku sekundach nagrania nie da sie ocenic sytuacji.Zwlaszcza ze ,,przypadkiem" zostalo wlaczone nagrywanie tuz przed spoliczkowaniem.Dosc dziwny zbieg okolicznosci.

14.09.2018, 00:24

Dlaczego inni uczniowie się skrzykują na fb, żeby bronić nauczyciela? Są też wpisy uczniów i absolwentów, że przedtem nigdy nie było takiej sytuacji. No i kolejna sprawa - czy to jest cały filmik? Gdzie wcześniejsze minuty? Uczeń wiedział, kiedy zacząć nagrywać?

13.09.2018, 23:49

Bo ja wiem, czy szokujące? Jak można było sprowokować, ot tak sobie, 68-letniego nauczyciela z czterdziestoletnim doświadczeniem w szkole. Bydlaczki musiały starszego człowieka doprowadzić już do ostateczności i to zapewne nie pierwszy raz, więc dał z liścia, i słusznie, honorowo - jak powiada Cejrowski.

13.09.2018, 21:52

Cioty od mamusi i tatusia wstyd!!!! filmik i do Pani. Tylko do gadki cwaniaczki. Przeprosić Pana i wpier…...w domu gnojom

13.09.2018, 21:22

Jak zwykłe kawałek filmu który robi sensację. Pokażcie cały film i wyciągnijcie wnioski jak zachowuję się młodzież..

13.09.2018, 21:11

Mógł z pięści kota lać. Skakać mogą a nauczyciele nic nie mogą. Do wojska tam 4 razy dziennie za frajerskie odzywki. Jak był taki twardy i głupio trzeszczał to niech do końca ponosi konsekwencje i nie kabluje i nagrywa jak flak.

13.09.2018, 20:53

Ja rozumiem, że teraz uczniowie niemal wchodzą na głowę.. ale to co odwalił nauczyciel to niesety brak słów. Jak nie potrafi zapanować nad emocjami to może czas zmienić profesję... ? A tak na serio to na miejscu młodego bym chyba odpłacił... a już na pewno na miejscu rodzica... I ustawka może to była, ale jak młodzi mieli udowodnić że nauczyciel ich leje?

13.09.2018, 19:01

Hahhah hahaha ale kozak jesteś

13.09.2018, 18:36

Budowlanka... i wszystko już zostało powiedziane

13.09.2018, 18:33

Ja bym też ich lal ile wlezie Dzieci patoli co drugi w bluzie pamietamy a gonwno pamietaja i nadodatek sie zachowuja jak zwierzeta brajanki je^&%ne . a Tobie proponuje się przejść na jedną taka lekcje jako obserwator. i nabrac szacunku do tego że na ogól nauczyciele to wytrzymuja za damski ...

13.09.2018, 17:25

Mógłbym być nauczycielem. .... Przez 1-max 2 dni. Patosowi gówniarze uznają tylko jeden argument. Dobre i mocne pier...-ie

13.09.2018, 17:07

Lać ile wlezie uczniów dobrze zrobił ze mu przywalił ,chętnie mu poprawie jak nauczyciellowi coś zrobią i Starosta też niech myśli bo czysty nie jest ma bronić nauczyciela a nie debilnego ucznia

13.09.2018, 16:50

W du*ie mam jakim nauczycielem był ten gostek gdy was uczył. Przemoc jest karalna i liczę na to, że owy nauczycieli poniesie konsekwencje.

13.09.2018, 16:40

Moim zdaniem ten który filmował to robił to "CAŁKOWITYM PRZYPADKIEM" :)). Dlatego też Pan starosta powinien wyciągnąć tak samo idące konsekwencje w odniesieniu do nauczyciela jak i do filmującego ucznia. Jak wywalić to obu. Dla mnie to była prowokacja ze strony uczniów. Oczywiście przemoc ze strony nauczyciela była nadużyciem ale mości uczniowie to na 100% nie są niewiniątka.