Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świebodzki Targ Kultury - koncerty, filmy i inne atrakcje (PROGRAM)

Małgorzata Matuszewska
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Janusz Wójtowicz / Polska Press Grupa
Od czwartku do soboty warto wybrać się na Dworzec Świebodzki. Gościć tam będą imprezy Świebodzkiego Targu Kultury.

Me Myself & I oraz: Joao de Sousa będą największymi gwiazdami Świebodzkiego Targu Kultury. Portugalczyk Joao de Sousa mieszka we Wrocławiu, jest muzykiem fado. - Bardzo lubię grać w nietypowych miejscach - mówił nam kiedyś. - Kiedy ludzie śpiewają fado, opowiadają swoje intymne historie - uważa. Wystąpi w piątek o godz. 20.

Me Myself & I (Magdalena Pasierska i Michał Majeran) są laureatami Wrocławskiej Nagrody Muzycznej za płytę "Takadum!". Ich instrumentem są głosy. Wystąpią w sobotę o godz. 20.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Winyle nie tylko za grosze na Wrocławskiej Giełdzie Fonograficznej. Start 5. września

Gratką dla fanów X muzy będzie projekcja filmu "Shirley - wizje rzeczywistości" Gustava Deutscha, który ożywił na ekranie obrazy legendarnego amerykańskiego artysty Edwarda Hoppera. Malarz nowoczesności portretował od lat 30. do 60. życie w wielkim mieście. Projekcja zakończy Targ Kultury, w sobotę o godz. 21.30.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, wśród nich w sobotę o godz. 11 będzie poranek filmowy, a w godz. 12-15 trwać będą warsztaty i animacje. W sobotę o godz. 12 otwarta zostanie nowa część Kolejkowa - największej makiety kolejowej w Polsce. Także w sobotę, w godzinach 15-17, czytana będzie powieść Bolesława Prusa, w akcji Narodowe Czytanie "Lalki". Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Świebodzki Targ Kultury (3-5.09.2015) - PROGRAM

3.09 czwartek
18:00 "Krok po Kroku z Trójką" - dziennikarze PR3 o Wrocławiu
18-21 Pogotowie Rowerowe
20:00 Scena Muzyczna: Patrick the Pan
21:30 Kino Plenerowe: "Trzy siostry", reż. Agnieszka Glińska (spektakl Teatru TV)

4.09 piątek
18:00 Spektakl Improwizowany "First Minute"
20:00 Scena Muzyczna: Joao de Sousa
21:30 Kino Plenerowe: "Goltzius and the Pelican Company", reż. Peter Greenaway

5.09 sobota
11-12 Bajkowy poranek kinowy
12:00 Oficjalne otwarcie nowej części Kolejkowa - największej makiety kolejowej w Polsce
12-15 Warsztaty i animacje dla dzieci - Teatr Lalek i Kolejkowo
12:00 Bookcrossing
12:00 Spotkania i warsztaty dla dorosłych:
- Manufaktura koszulek
- Kultura Herbaty
14:00 Kuchnia Roślinna Otwartych Klatek
15:00 Wykład: Zdrowa Dieta Roślinna
15-17 Narodowe czytanie "Lalki" Bolesława Prusa
20:00 Scena Muzyczna: Me Myself and I
21:30 Kino Plenerowe: "Shirley - wizje rzeczywistości", reż Gustav Deutch

SZCZEGÓŁOWE OPISY WYDARZEŃ ZNAJDZIESZ NA KOLEJNEJ STRONIE ARTYKUŁU

WARTO PRZECZYTAĆ: Darmowe zajęcia dla dzieci na początek września

SCENA MUZYCZNA ŚWIEBODZKIEGO TARGU KULTURY

Tydzień I
Patrick the Pan - czwartek, 3.09 godz. 20.

Amerykanie z podziwem mówią o takich self-made man. Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju, ale to wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era po OFF. Takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości nieczęsto się zdarza.

Członkowie: Live band: Piotr Madej - gitary, piano, wokal Justyn Małodobry - bass, kontrabas, laptop, synth, wokal Kuba Duda - gitara elektryczna, wokal Adam Stępniowski – perkusja, sampler, wokal

João de Sousa & Fado Polaco // piątek, 4.09 godz. 20.
João ma 32 lata i pochodzi z Porto w Portugalii. Od 8 lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia jest geografem,
z zamiłowania muzykiem. Jest samoukiem. Jako dwunastolatek zaczął uczyć się grać na gitarze. W wieku szesnastu lat założył swój pierwszy zespół. Po przeprowadzce do Polski współpracował przy wielu projektach muzycznych m.in. ze Smolikiem oraz zespołem Micromusic

Członkowie: João de Sousa: śpiew, gitara Martin Złotnicki: gitara klasycznau (viola) Marcin Spera: kontrabas Ireneusz Folusz: perkusja

Me, Myself & I // sobota, 5.09 godz. 20.
Me Myself And I - polski duet wokalny, założony w 2006 roku we Wrocławiu. Zasadniczy skład zespołu stanowią Magdalena Pasierska i Michał Majeran, którym podczas koncertów i nagrań gościnnie towarzyszą różni muzycy wykonujący human beatbox. Zespół wykonuje eklektyczną muzykę z pogranicza jazzu
i muzykielektronicznej, z licznymi elementami innych gatunków. Sami muzycy określają swój styl mianem voice controlled music, czyli "muzyki kontrolowanej głosem".

Skład: Magdalena Pasierska - Kowalska, Michał Majeran śpiew , Karol Giżewski beatbox

Tydzień II

Pola Rise // czwartek,10.09 godz. 20.
Polska wokalistka, wiosną 2015 wydała debiutancką EPkę pod tytułem The Power of Coincidence. Krążek składa się z czterech utworów i szeregu remiksów. Wśród zaproszonych do współpracy artystów znaleźli się między innymi Adre’N’Alin czy Lance Flare.

Neony // piątek, 11.09 godz. 20.
Neony to wrocławska grupa rockowa założona w 2008 roku przez wokalistę i gitarzystę Dawida Zająca. Neony poruszają się w stylistyce alternatywnego rocka, indie popu opartego na rytmicznych, tanecznych groovach. Zespół zagrał m.in. na Opener Festiwal, dużej scenie Festiwalu w Jarocinie, debiutowałna Festiwalu w Opolu, dwukrotnie wystąpił podczas kolejnych edycji Wrocławskiego Soundu.

Skład: Dawid Zając -gitara, wokal, Grzegorz Sawa-Borysławski - bas, Tomasz Garbera - perkusja.

Cosovel // sobota, 12.09 godz. 20
Cosovel to zespół grający eksperymentalny pop, którego utwory są przetłumaczonymi na języki polski
i angielski tekstami słoweńskiego poety, Srecko Kosovela. Formacja ma na swoim koncie niezwykle ciepło przyjętą EPkę „Live in Studio”oraz kilkadziesiąt koncertów w klubach i na festiwalach. Autorką muzyki i słów jest Izolda Sorenson (ex Julia Marcell, Drekoty), której w występach na żywo towarzyszą basista Aleks Polak i perkusista Jose Manuel Alban Juarez.

Skład: Izolda Sorenson –wokal, Aleks Polak – bas, Jose Manuel Alban Juarez -perkusja

ŚWIEBODZKIE WYKŁADY I SPOTKANIA

„Krok po kroku zTrójką“ – dziennikarze PR3 o Wrocławiu. // Czwartek, 3.09. godz 18.00
Prowadzący: Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke (dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia)
Gość: Bronisław Zathey, wieloletni przewodnik po Wrocławiu
Prezentacja audiobooka "Krok po kroku z Trójką -Wrocław“ w formie interakcjiz gościem oraz publicznością.
Dziennikarze opowiedzą historię powstania audioprzewodnika, przedstawią Dworzec Świebodzki, opiszą “trójkowe” miejsca we Wrocławiu.

Bookcrossing // Sobota, 5.09 i 12.09 godz. 12
Działanie z inspiracji Małgorzaty Olewińskej - Syta i Roberta Syta (Wrocławscy nauczycielekonsultanci, od 13 lat propagujący czytelnictwo i bookcrossing w ramach akcji "Cały Wrocław czyta".)

Bookcrossing,czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.Każde większe miasto posiada już specjalnie przeznaczone do tego celu półki, regały, czy skrzyneczki, w których Polacy mogą zostawiać część własnej biblioteki, aby przekazać ją innym czytelnikom.
Nie wszyscy wiedzą,ale na największych dworcach w Polsce też znajdują się półki do bookcrossingu.

Narodowe Czytanie „Lalki“ Bolesława Prusa // Sobota, 5.09 godz. 15-17
Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa narodowych dzieł literatury pięknej, tu w autentycznej scenerii filmu Wojciecha Jerzego Hasa

Kuchnia Roślinna Otwartych klatek i wykład „Zdrowa dieta roślinna“ // Sobota, 5.09 godz. 14.
Degustacja roślinnych pyszności przygotowanych przez wolontariuszy Otwartych Klatek oraz zaprzyjaźnione wegańskie restauracje oraz wykład Diany Szumilas znanej z bloga Vegan Corner "Zdrowa dieta roślinna w praktyce". Zysk z „Kuchni Roślinnej“zostanie w całości przeznaczony na organizację listopadowego Tygodnia bez Futra.

Udział w degustacji: 15 zł lub własne wegańskie danie

Kultura Herbaty // Sobota, 5.09 godz. 12
Piotr Mońka - wielbiciel i pasjonat herbaty, samozwańczy ambasador herbaty oraz jego gość -Robert Tomczyk, autor książki “Zapiski o herbacie”– poprowadzą wykład i prezentację dotyczącą szeroko pojętego kontekstu kulturalnego herbaty oraz szlachetnej sztuki parzenia tego napoju.

Jak odkrywać miasto na nowo - @igersofwroclaw // Sobota, 12.09 godz. 14.30
Specjalista od mediów społecznościowych – Tomasz Jakub Sysło -założyciel Instagramers Wrocław opowie o tym, jak zniczego zrobić coś. Jak to jest, że kwadratowe zdjęcia i dokumentowanie miasta Wrocławia mogą angażować ludzi, jak dzięki temu można zwiedzać miasto Wrocław i –last but not least -jak dzięki temu można pojawić się w CNN.

KINO PLENEROWE // Projekcje filmowe realizowane dzięki uprzejmości KINO Nowe Horyzonty

„Goltzius and the Pelican Company“, reżyseria Peter Greenaway // piątek, 4.09 godz. 21.30
Mistrz Greenaway ponownie eksperymentuje i podejmuje obrazoburcze wyzwanie. W Goltzius and the Pelican Companypokazuje historię XVI-wiecznego malarza i rytownika Hendrika Goltziusa, który usiłuje przekonać margrabię Alzacji do sfinansowania drukarni, dzięki której mógłby wydać erotyczną, obrazkową wersję Starego Testamentu. Czas trwania 02:08:09

„Shirley –wizje rzeczywistości“, reżyseria Gustav Deutch // sobota, 5.09 godz. 21.30

Genialny pod względem wizualnym film Gustava Deutscha Shirley –wizje rzeczywistości, w którym austriacki reżyser ożywia na ekranie obrazy legendarnego amerykańskiego artysty Edwarda Hoppera i kreśli portret amerykańskiej „everygirl”, kobiety walczącą o równouprawnienie, zderzającej się z Wielkim Kryzysem, nie akceptującej sztywnych norm obyczajowych
ery
maccartyzmu.
Czas trwania 01:32:48

„Nieznajomy nad jeziorem“, reżyseria Alain Giraudie// piątek, 11.09 godz. 21.30
Obraz nagrodzony przez jury FIPRESCI we Wrocławiu oraz Queer Palm i nagrodą za reżyserię w sekcji Un Certain Regard podczas ostatniego festiwalu w Cannes. To historia młodego mężczyzny, który spędza lato na gejowskiej plaży i pewnego wieczora staje się świadkiem morderstwa. Błyskotliwy film co chwilę zmieniatonację, od komedii romantycznej przez horror po parodię. Nic i nikt nie jest tu tym, czym się zdaje. Czas trwania 01:40:03

„Dystans“, reżyseria Sergio Caballero // sobota, 12.09 godz. 21.30
Przetrzymywany w opuszczonej syberyjskiej elektrowni artysta zleca karłom - telepatom kradzież tytułowego przedmiotu. Odrealnione miejsce i postaci (m.in. beczka układająca haiku) tworzą dziwny, surrealistyczny świat. "
Dystans" to zarazem heist movie, parodia "Stalkera" Tarkowskiego i melancholijna oda do poszukiwaczy lepszego życia. Czas trwania 01:20:00

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto