Wrocław za cztery lata będzie gospodarzem Światowych Dni Muzyki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Decyzja o tym zapadła w maju tego roku. Ewa Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej, ma już poważne plany dotyczące tego wydarzenia, ale nie chce ich na razie zdradzać.

- Wrocław to silny ośrodek kulturalny i centrum muzyczne. Śmiało mogliśmy konkurować z innymi miastami europejskimi - mówi Ewa Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej. - Poza operą prężnie działa również Wratislavia Cantans, Filharmonia Wrocławska, Capitol. Wrocław to miasto nie tylko o bogatej tradycji, lecz również zróżnicowanej ofercie kulturalnej.

Program Światowych Dni Muzyki poznamy prawdopodobnie za kilka dni. Wydarzenie obejmuje kilkanaście spektakli operowych, koncertów symfonicznych i kameralnych. Odwiedzą nas najwybitniejsi soliści i kompozytorzy.


Czytaj też:

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jedynka (gość)

fajowo!. najpierw światowe dni muzyki, potem Europejska Stolic Kultury ;) Jak tak dalej pójdzie Wrocław stanie się sławnym ośrodkiem kulturalnym