Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strefa gastronomiczna powstanie na Bulwarze Dunikowskiego

Redakcja
Bulwar Dunikowskiego
Bulwar Dunikowskiego Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
Bulwar Dunikowskiego otwarto trzy lata temu i od tego czasu służył przede wszystkim jako doskonała i spokojna przestrzeń do spacerów. Teraz jednak miasto chce ożywić tą przestrzeń i przyciągnąć do tego miejsca więcej wrocławian, a także turystów, którzy będą spędzać tam wolny czas.

W planie jest postawienie dwóch pawilonów. Jak mają one wyglądać? Tego na razie jeszcze nie wiadomo - prawdopodobnie przetarg będzie w formule "zaprojektuj i wybuduj", więc projekt może przedstawić potencjalny wykonawca.

W pawilonach znajdzie się przestrzeń dla punktów gastronomicznych, które - w założeniu przedstawicieli miasta - mają być czynne od około godz. 10.00 do 22.00 - tak, żeby nie zakłócać spokoju okolicznych mieszkańców.

- Jeden pawilon powstanie przy moście Piaskowym, drugi przy amfiteatrze - mówi Grzegorz Rajter z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. - Chcielibyśmy jeszcze w tym roku ogłosić przetarg, aby w przyszłym sezonie mogły one działać.

Oznacza to, że strefa gastronomiczna, nazywana powszechnie strefą gastro, na bulwarze Dunikowskiego może pojawić się już wiosną, najprawdopodobniej w marcu lub kwietniu.

- W przetargu, poza wysokością czynszu dzierżawnego, będziemy brali pod uwagę planowany wygląd pawilonu i otoczenia wokół niego oraz doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności - dodaje Grzegorz Rajter. - Planowane są także pewne obostrzenia w działalności, np. dostawa możliwa będzie tylko wózkami - tak, aby ciężkie samochody nie niszczyły nawierzchni bulwaru. Chcielibyśmy, aby projekt uwzględniał również toalety.

Czy zatem na bulwarze Dunikowskiego pojawią się food trucki? Raczej nie. Teraz właściciele food trucków nie mogą prowadzić swojej działalności na bulwarze i najprawdopodobniej w tej kwestii się nic nie zmieni.

Przetarg zostanie ogłoszony jesienią tego roku.

Czy dwa pawilony wystarczą, by ożywić bulwar? Na razie bulwar Dunikowskiego naprawdę zapełnia się ludźmi tylko przy takich imprezach, jak Dzień Odry. Wtedy też miasto robi wyjątek dla właścicieli food trucków, którzy zapewniają gastronomię. Tymczasem w innych miastach nadrzeczne bulwary naprawdę tętnią życiem. Na bulwarach nad Wisłą w Warszawie są altany z leżakami, kamienne ławy oraz siedziska z konarów drzew, a w weekendy od maja do września do późnych godzin nocnych działa tam wielokulturowy targ kulinarny, zwany Slow Market.

A Wy co sądzicie o ożywieniu bulwaru Dunikowskiego - jesteście za czy przeciw? Piszcie w komentarzach.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto