Poznań ma się czym poszczycić. Na uroczystym otwarciu Stadionu Miejskiego wystąpi Sting.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Stadion Miejski w Poznaniu zostanie oddany do użytku 15 września jako pierwszy z czterech aren Euro 2012 w Polsce. Od dłuższego czasu trwały spekulacje, jaka gwiazda muzyczna uświetni to wyjątkowe wydarzenie. 14 lipca władze miasta oficjalnie potwierdziły, że w Poznaniu 20 września zagra jedna z największych gwiazd muzyki – Sting.

- Na stadionie nie tylko będą odbywać się wielkie imprezy sportowe - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. - Chcemy promować nasze miasto także poprzez międzynarodowe koncerty i wydarzenia kulturalne. Stadion na Bułgarskiej będzie się do tego imprez nadawał idealnie.

Gwiazda przyjedzie do Poznania w ramach swojej trasy koncertowej, która rozpoczyna się 2 czerwca. Podczas otwarcia Stadionu Miejskiego w Poznaniu Sting zaprezentuje swoje największe przeboje w nowych orkiestrowych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez takich artystów jak: Jorge Calandrelli, David Hartley, Michel Legrand, Rob Mathes, Vince Mendoza, Steven Mercurio, Bill Ross, Robert Sadin i Nicola Tescari.

Wśród prezentowanych piosenek znajdą się takie hity jak: “Roxanne,” “Next To You,” “Every Little Thing She Does Is Magic”, “Every Breath You Take,” “Englishman in New York,” “Fragile,” “Russians,” “If I Ever Lose My Faith in You,” “Fields of Gold” czy “Desert Rose.”

Ze Stingiem na jednej scenie wystąpi 45-osobowa grupa muzyków, wśród których znajdą się również przyjaciele artysty: Dominic Miller (wieloletni gitarzysta Stinga), Rhani Krija (perkusjonista), David Cossin (perkusjonista specjalizujący się w muzyce eksperymentalnej) oraz Jo Lawry (wokalistka) i Ira Coleman (basista).Bilety na koncert Stinga
- Ceny biletów na koncert będą wahać się od 95 do 400 zł - mówi Bartek Grochal, rzecznik prasowy koncertu. - Sprzedaż rozpocznie się 20 lipca poprzez sieć Eventim, która jest głównym dystrybutorem biletów na to wydarzenie.

Jak wyjaśnia Grochal, koncert na stadionie przy ul. Bułgarskiej będzie mogło obejrzeć około 30 tysięcy fanów.

Wpływy z koncertu – symboliczne 5 złotych z każdego biletu zostaną przekazane na działania proekologiczne. Dodatkowo na koncercie catering będzie podawany na ekologicznych naczyniach, a do oświetlenia poszczególnych miejsc na terenie stadionu będą wykorzystane energooszczędne żarówki LEDowe.

Występ byłego wokalisty zespołu Police odbędzie się w ramach cyklu koncertów POZnan* dla Ziemi. Akcję zainaugurował w roku 2008 koncert Nelly Furtado, w ubiegłym roku w Poznaniu wystąpił zespół Radiohead.

Autor: Zenon Kubiak
Źródło: MMPoznań

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!