Status Quo - legendarny brytyjski zespół rockowy - przyjedzie do Wrocławia na Gitarowy Rekord Guinnessa 2016. Muzycy wystąpią 1 maja na Thanks Jimi Festival.

Status Quo przez wielu uważany jest za legendę rocka. Brytyjczycy od 1967 roku występują na scenie. W tym czasie wydali 43 płyty i zagrali ponad sześć tysięcy koncertów na całym świecie. Grupa sprzedała dotychczas na całym świecie ponad 120 mln singli i płyt. Ich najpopularniejsze przeboje to "In The Army Now”, "Down, Down", "Whatever You Want", "Rockin' All Around The World” czy "Caroline”.

Status Quo we Wrocławiu wystąpi 1 maja podczas Thanks Jimi Festival, na którym zebrani gitarzyści po raz czternasty spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa. Zespół wystąpi na Koncercie Gwiazd około godziny 20:30. Pozostałych artystów Koncertu Gwiazd poznamy wkrótce. Koncert odbędzie się na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1.

Sprzedaż biletów na Koncert Gwiazd rozpoczęla się 10 lutego o godz. 12.00. Dla gitarzystów biorących udział w Rekordzie przewidziane są, jak co roku, ulgowe bilety wstępu.

Ceny biletów na koncert Status Quo we Wrocławiu:
Za bilet normalny na Koncert Gwiazd zapłacimy 90 zł, bilet ulgowy dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa kosztuje 50 zł.

Ceny obowiązują do 15 marca 2016. Ulgowe bilety ważne będą wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 wydawaną 1 maja podczas rejestracji gitarzystów na wrocławskim Rynku.Status Quo pod obecną nazwą działa od 1967 roku. Ich początki sięgają jednak 1962 roku, kiedy Alan Lancaster i Francis Rossie założyli zespół rockowy pod nazwą Scorpions, który później przemianowano na The Spectres.

W 1967 roku, jako Status Quo, nagrali utwór „Pictures of Matchstick Man”, który przyniósł im wielką popularność. Rok później wydali debiutancki krążek "Picturesque Matchstickable Messages from the Status Quo”. Później było już tylko lepiej.

Zespół wraca do Polski po dwudziestu latach nieobecności. Muzyków zobaczymy tu w pełnym rockowym wydaniu. Warto z tego skorzystać, ponieważ po 2016 roku muzycy będą grali wyłącznie akustyczne koncerty.

Status Quo ‎– In The Army Now

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!