24-letni kierowca opla astry zginął na miejscu 24-letni kierowca opla astry zginął na miejscu

24-letni kierowca opla astry zginął na miejscu (© Beata Samulska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przez prawie cztery godziny zablokowana była wczoraj rano droga z Wrocławia do Warszawy. Wszystko przez wypadek, do jakiego doszło przed godz. 6 w Stradomii Wierzchniej w powiecie oleśnickim.

Zginął tam 24-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Kierował oplem astrą. W chwili kiedy wyprzedzał jadące przed nim samochody zderzył się z jadąca z Piotrkowa Trybunalskiego ciężarówką marki MAN.


Kierowca MAN-a ciężko ranny trafił do szpitala. Na miejsce przyjechała ekipa z drogówki. Byli też specjaliści od wypadków drogowych.
W tym czasie jedna z najważniejszych dróg na Dolnym Śląsku była zamknięta. Inne samochody kierowano na objazd przez Drątowice, Ostrowinę i Ligotę Polską.
W tym samym czasie, w którym zaczynały się utrudnienia na trasie do Warszawy, kończyły się kłopoty z przejazdem przez most w Oławie. Przez całą noc przeprawa ta była zamknieta dla ruchu.
Wszystko przez wypadek, do którego doszło w czwartek wieczorem.

Po godzinie 19.00 zderzyły się dwie ciężarówki, przejeżdżające przez most. Trzy osoby były ranne.
Sześćdziesięcioletni mieszkaniec Piechowic, kierujący ciągnikiem siodłowym Iveco, wjechał na most ze zbyt dużą prędkością i zderzył się z nadjeżdżająca z przeciwka scanią. Jedno z aut uderzyło kabiną o przęsło mostu.
Przeprawa była zamknięta do godziny 5.00. Tyle trwało usuwanie uszkodzonych ciężarówek. Konstrukcję mostu sprawdzali specjaliści z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Orzekli, że nie ma żadnego uszkodzenia.

Kilkadziesiąt minut po zderzeniu aut na moście kilka kilometrów dalej - we wsi Stary Otok - doszło do śmiertelnego wypadku.
Zderzyły się dwa auta osobowe. Pasażerka jednego z nich zginęła na miejscu.

106
dni zamknięty był most w Oławie po wypadku z września ubiegłego roku.

24-letni kierowca opla astry zginął na miejscu fot. beata samulska

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!