Sky Tower ma już wysokość 2 pięter Sky Tower ma już wysokość 2 pięter

Sky Tower ma już wysokość 2 pięter. Czy osiągnie ponad 50? (© Paweł Relikowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czarnecki daje pieniądze na trasę śródmiejską

Sky Tower ma powstać tak wysoki, jak pierwotnie zakładano - albo wcale. Taką decyzję podjął architekt miejski Piotr Fokczyński. Tym samym odrzucił wniosek Leszka Czarneckiego o zmianę pozwolenia na budowę najwyższego budynku w Polsce.


- W dokumentacji złożonej przez inwestora są błędy formalne - tłumaczy Fokczyński. Przedstawiciele inwestora chcieli zmienić pierwotne pozwolenie na budowę drapacza chmur Sky Tower przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Wielkiej. Bez tej zmiany nie da się nawet na krok odejść od pierwotnego projektu.

Według naszych informacji dokument złożony do urzędu zakładał, że wieżowiec ma być niższy niż w projekcie. Zamiast mierzyć 222 metry w górę, miał osiągnąć 183 (obie wysokości nie licząc anten na dachu). Zmniejszeniu mia-ła ulec także liczba apartamentów. Ponieważ nie sprzedawały się najlepiej, inwestor mówił kiedyś o ograniczeniu tej liczby do 550, teraz - do 250. Początkowo obliczano je na 850.

Decyzja miejskiego architekta oznacza, że wszystkich tych zmian wprowadzić nie wolno. Ale pojawiły się już głosy, że wynika ona nie z błędów formalnych, lecz z braku porozumienia w sprawie kwoty, jaką Leszek Czarnecki ma wyłożyć na budowę śródmiejskiej trasy południowej. Zgodnie z prawem inwestor musi wziąć na siebie część kosztów przebudowy okolicznych ulic, jeśli budynek, który postawi, będzie miał duży wpływ na otoczenie. W przypadku Sky Tower taki wpływ oczywiście będzie. Ale już ile ma dołożyć - to kwestia negocjacji. A te miały, według plotek, nie iść najlepiej.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tyson (gość) (Mr.Dick)

To chyba Ty nie wiesz ile budowa takiego budynku kosztuje. To nie budowa domku systemem gospodarczym tylko potężna inwestycja. I tak trzeba pochwalić Czarneckiego że gdy inni wstrzymali budowy On dalej po krótkiej przerwie buduje. To pokazuje charyzmę i chęć dążenia do wyznaczonego celu.

Mr.Dick (gość)

Barbara, ale Ty jesteś zidiociała. Myślisz, że masz dom i fure na kredyt, to jesteś taka pro biznesmenka? Czarnecki dał ciała, że zainwestował, nie robiąc bardziej wnikliwego badania rynku. Myślał, ze jak nazywa się jak nazywa i że nazwie mieszkania "apartamentami" ludzie poleca i wydadzą 11.000zł za metr kwadratowy? Hmmm chyba ktoś tu leci na siano...

Barbara (gość)

Wies ,Ciebie na to nawet nie stac aby postawic altane w ogrodku a gdzie wylozyc na budowe ,zajmij sie soba a jak bedziesz mial kase to zrob panu Czarneckiemu konkurencje

kloszART (gość)

To jest po prostu śmieszne najpierw rozwala jeden budynek później zmienia dwa razy projekty. Okaże się , że i tak nic z tego nie wyjdzie bo mu pieniędzy zabraknie. Najbogatszy polak świata od 7 boleści. I w centrum będzie straszyć następna niedokończona rudera jak ta przy pl. Zielińskiego.