Siatkówka: Impel spada coraz niżej w tabeli

Paweł Witkowski
W meczu kończącym 16. kolejkę siatkarskiej Orlen Ligi Impel Wrocław uległ w Dąbrowie Górniczej MKS-owi 1:3.Podopieczne Tore Aleksandersena zupełnie nie mogły znaleźć sposobu na atakującą gospodyń - Joannę Kaczor. Wychowanka wrocławskiego klubu zdobyła 27 punktów, zostając MVP spotkania. Ekipa MKS-u wróci-ła na pozycję wicelidera, natomiast Dolnoślązaczki są ósme.

Spotkanie miało dosyć jednostronny przebieg. Sety wygrywał zespół, który jako pierwszy wywalczył kilkupunktową przewagę. Najbardziej wyrównana była otwierająca partia. O jejwyniku zadecydował blok gospodyń, który w tej części zatrzymywał ataki przyjezdnych aż sześciokrotnie.

Trener Aleksandersen zdecydował się na zmianę i do składu w drugim secie wystawił od początku Patrycję Polak. Zastąpiła ona Bogumiłę Pyziołek, która zagrała zdecydowanie słabiej niż w poprzednich trzech pojedynkach Impela. Tym razem w bloku dominowały wrocławianki - zdobyły nim w tej partii aż dziewięć punktów. Wygrywając do 14, wyrównały stan meczu. Jak się okazało, było to ostatnie słowo Impela, który uległ w następnych setach dwukrotnie do 16. Gospodynie lepiej zagrywały, przyjezdne z kolei przyjmowały albo bardzo dobrze, albo bardzo źle. Tradycyjnie ich najsilniejszą bronią były ataki środkowych.

W zespole gospodyń znakomicie spisała się Kaczor. Była gwardzistka najlepiej atakowała (18 pkt), serwowała (5 asów) i blokowała (4 pkt).

Porażka mocno skomplikowałasytuację wrocławianek. Straciły już szanse na szóste miejsce, a nawet o siódme może być ciężko. Mało tego- dwie porażki w kolejnych meczach mogą je pozbawić play-offów. Jednak w klubie nikt nie dopuszcza do siebie takich myśli, a celem nadal pozostaje awans do półfinału.

W następnej kolejce wrocławianki podejmą BKS Bielsko-Biała. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18 (hala Orbita, ul. Wejherowska). W ostatniej serii gier Impel czeka wyjazd do 9. ekipy Orlen Ligi- Siódemki Legionovia Legionowo.

MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 3:1 (25:19, 14:25, 25:16, 25:16)
MKS: Dirckx (4), Leys (8), Tokarska (5), Kaczor (27, MVP), Skowrońska (9), Liniarska (4) i Strasz (libero) oraz Stacchiotti (3), Staniocha-Szczurek (6), Śliwa, Zaroślińska.

Impel: Djurisić (14), Ognjenović (5), Pyziołek (3), Wilson (12), Konieczna (13), Rosner (4) i Medyńska (libero) oraz Polak (9), Mroczkowska (1).

Orlen Liga
Pozostałe mecze 16. kolejki:
Siódemka Legionovia Legionowo - BKS Aluprof Bielsko--Biała 1:3 (18:25, 25:23, 15:25, 23:25);
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - PTPS Piła 3:0 (27:25, 25:13, 25:21),
Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:19, 25:20);
AZS Białystok - Budowlani Łódź 1:3 (25:20, 24:26, 14:25, 23:25).

1. Bank BPS Muszynianka 15 38 39:13
2. MKS Dąbrowa Górnicza 16 35 42:21
3. Aluprof Bielsko-Biała 16 34 40:22
4. Atom Trefl Sopot 16 33 37:22
5. PTPS Piła 16 26 31:26