W sierpniu rozpocznie się przeprowadzka psów ze Skarbowców.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Podopieczni placówki z ul. Skarbowców przeniosą się na ulicę Ślazową na Osobowicach. Początkowo przeprowadzka z Krzyków na Psie Pole miała się odbyć w lipcu, lecz ostatecznie zwierzęta przeniosą się w nowe miejsce miesiąc później.

Schronisko w PGR-ze

- Nie znamy jeszcze konkretnej daty przeprowadzki, ale na pewno będzie to sierpień - zapewnia Zofia Białoszewska, dyrektorka schroniska dla bezdomnych zwierząt. - Cała akcja potrwa miesiąc. Przenosić będziemy nie tylko zwierzęta, ale także sprzęt medyczny czy kuwety. Czeka nas okres, w którym będziemy pracować w dwóch miejscach - dodaje.

Jak zapewnia Urszula Badura, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, który odpowiadał za realizację projektu, budowa została już zakończona. Trwają odbiory budynków.

Nowe schronisko powstało w miejscu dawnego Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Działka ma powierzchnię  5,6 ha. W placówce znajdzie się 500 miejsca dla psów i 200 dla kotów. W budynku stworzone zostały także specjalne woliery dla ptaków i miejsca dla zwierząt gospodarczych.

- Będą tam izolatki, osobne dla kotów i psów, miejsce, gdzie zwierzęta będą poddawane kwarantannie. To dla nas bardzo ważna sprawa, szczególnie, gdy trafiać będą do nas agresywne zwierzęta - wyjaśnia Zofia Białoszewska. - Dzięki temu, że będzie tam więcej boksów nie będzie tak tłoczno jak teraz. Dodatkowo zwierzęta dostaną specjalne wybiegi. I co dla nas jest istotne, pomieszczenia wybudowano tak, by łatwo było można je sprzątać - dodaje.


Z przeprowadzki schroniska najbardziej cieszą się mieszkańcy osiedla Krzyki-Partynice.

- Gdy schronisko powstawało, było otoczone przez gospodarstwa rolne. Teraz na ich miejscach powstały bloki mieszkalne i ludzie muszą żyć obok schroniska - mówi Janusz Nowicki, przewodniczący Rady Osiedla Krzyki-Partynice. - Przyznam, że nie jest łatwo. Psy głośno szczekają przez cały dzień i noc, gdy pracownicy wysypują karmę śmierdzi na całym osiedlu, nie wspominając już o szczurach. Cieszę się, że takiego miejsca nie będzie już w centrum miasta. Sądzę, że i zwierzętom będzie lepiej, więcej miejsc, specjalistyczna klinika, nowe wybiegi. Myślę, że wszystkim ta decyzja wyjdzie na dobre - komentuje.

Schronisko dla zwierząt na terenach zalewowych?

Schronisko zamyka się w granicach ulic Ślazowej, Lipskiej i Ćwiczebnej. Obok znajduje się Las Osobowicki i miejskiej pola irygacyjne.

- Mam nadzieję, że pojawienie się schroniska dla bezdomnych zwierząt na Osobowicach nie wpłynie znacząco na komfort mieszkania w naszej dzielnicy - mówi Maria Pawelec.

Anna Wieczorek, boi się, że schronisko zakończy spokojny żywot mieszkańców osiedla.

- Takie miejsce to tylko smród, hałas i brud. Nie znaczy to, że jestem przeciwna tworzeniu schronisk dla zwierząt, ale wolałabym, żeby znalazły się one zupełnie poza miastem - mówi Wieczorek. - Poza tym budynki nowego schroniska znajdują się na terenach zalewowych, gdyby tylko Odra wylała, byłaby wielka katastrofa.


Czytaj też:

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

przeprowadzka (gość)

przeprowadzka. Ciekawa firma w warszawie od przeprowadzek, osobiście polecam firmę DTS przeprowadzki.pl z Warszawy korzystałem z ich usług wiele razy i mam dużo zniżek, cenowo są najlepsi na rynku w Warszawie !

kasia (gość)

s. słyszałam że tu można nawet kupić świnie ja bym sobie taką kupiła ale mam już jedną świnkę morską

kupa (gość)

???????. ja będę brała psa z tego schroniska tylko nie wiem czy jest w centrum i którędy z centrum się tam idzie bo ja nie mieszkam we Wrocławiu .

nie wiem ile jest tam do wyboru szczeniaków , i małych kotów

ile kosztuje jeden mały pies , bo kot wiem że kosztuje 15złotych

miałam kiedyś pięć kotów ale mi uciekły i teraz chciałam sobie kupić malutkiego psa który mi nie ucieknie
??? to jest ulica ślazowa 2 ???
??? o której otwierają schronisko ??? a o której zamykają ???


odpiszcie mi , bo dzisiaj jadę po psa albo kota

Ktoś (gość)

POMYŚLCIE. jak było budowane schronisko na skarbowców nie było tam domów mieszkalnych i to za tamtych czasów było odludzie a to wasz problem ze tam chcieliście zamieszka i zgadzając sie na to co nie wiedzieliście ze pies potrafi szczekać czy zrobić kupę?? brak słów ... sami się zgodziliście na to żeby słuchać szczekania psa o 3 czy o 20 ...

Realista (gość)

Do Vanity. ... a pomieszkaj sobie parę lat na Skarbowców. Może masz na myśli Skarbowców w innym mieście?

Zwierzęta słychać w promieniu kilometra. Szczekają w zasadzie cały czas - obojętnie czy jest to 3 nad ranem czy 20:00.

W normalnych krajach takie schroniska są poza miastem.
Tutaj naokoło tego schroniska mieszka kilkanaście tysięcy ludzi, którzy 24h na dobę słuchają szczekania psów.

W dodatku za grunty w tym miejscu można kupić Hiltona dla psów za miastem. Całe szczęście, że w końcu skończyli tę Ślazową!

Vanity (gość)

Partynice Center. Taaa, Skarbowców to ścisłe centrum! Szkoda to psuć schroniskiem, lepiej zwierzaki na tereny zalewowe przenieść - przynajmniej raz na parę lat "konto się wyzeruje" i nie będzie problemu z nadmiarem zwierząt...
Brak słów na taką bezmyślność :(

pancernik (gość)

Nie chcę, by zwierzaki zalało!. Kto wymyślił, by schronisko powstało na takich terenach? Czy władze W-wia kompletnie nie myślą? A może chcą mieć kłopot z głowy?