Wszystkich wielbicieli zabytkowych przedmiotów ucieszy fakt, że już od soboty w okolicy Młyna Sułkowice ruszy nowa giełda. Kupić będzie można tam właściwie wszystko, co rozumiemy pod nazwą „starocie”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Giełda będzie przypominać tę, którą przez długi czas odwiedzali wrocławianie na Niskich Łąkach. Spotkać tam będzie nawet można tych samych sprzedawców.

- Udało się nam przenieść kultowe targowisko Niskie Łąki właśnie pod Młyn Sułkowice, kupcy stamtąd sami do nas dotarli, dostaliśmy też telefony od sprzedawców z całej Polski – mówi Maciej Głowacki, organizator kiermaszu.

Zlokalizowanie giełdy w tym właśnie miejscu poparł nawet sam właściciel Młyna Sułkowice, który, jak zapewniają organizatorzy, jest wielkim fanem staroci. Targowisko cieszy się ogromnym zainteresowaniem, inicjatorzy dotarli do kupców z giełdy pod Halą Stulecia i przy Gnieźnieńskiej. Wszyscy przyjęli zaproszenia z ogromnym zaciekawieniem.

- Na targowisku będzie można kupić właściwie wszystko, co pozostało nam po dziadkach – śmieje się Głowacki - Z pewnością będą to meble, drewno, rzeźby, porcelana, monety i inne tego typu rzeczy – dodaje.

Giełda będzie otwierana o godzinie 6:00 i czynna aż do ostatniego klienta, jednak, jak mówi Głowacki około 13 – 14 tego typu targowiska dobiegają końca.

Pierwszy kiermasz odbędzie się już w najbliższą sobotę i będzie organizowany co tydzień. Natomiast w każdą środę o 10:00 w tym samym miejscu urządzana będzie giełda motoryzacyjna.

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

:) (gość)

gorka partyzantów. zapraszamy tez na giełdę staroci na górkę partyzantów we Wrocławiu giełda czynna od piątku do niedzieli od godz.06:00 :) wstęp bezpłatny dla zwiedzajacych i handlujących :)

cicha (gość)

kiedy czynna giełda?. hej, pytanie czy giełda rozpoczyna się w niedziele od 6?czy juz w nocy mozna przyjezdzac?

nurrgula

dojazd?. Jaki tramwaj lub autobus ze Śródmieścia (okolice Arkad lub dworca głównego, tudzież ul.Powstańców Śląskich) dowiezie mnie na miejsce? ;)