Relacja: WKS Śląsk 2:1 GKS Jastrzębie

budka
budka
Piłkarze Śląska odnieśli 3 zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach 2 ligi pokonując GKS Jastrzębie 2-1. Była to zarazem 4 wygrana z rzędu wrocławian na własnym stadionie.

Początek meczu niespodziewanie należał do gości. Duże zagrożenie niósł przede wszystkim Małkowski, z którym bardzo duże problemy miał prawy obrońca Śląska Zbigniew Wójcik.

Gospodarze obudzili się w 22 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu aktywnego, jak zwykle, Janusza Garncarczyka pięknym strzałem w poprzeczkę z około 15m popisał się Dudek. Od tej pory przewagę miał Śląsk, jednak wyśmienitej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Łudziński. Zemściło się to w 36 min. kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola dla GKS uderzeniem głową zdobył Wilczek.

Za pretensje do sędziów o nieodgwizdanie spalonego na trybuny został odesłany trener Śląska Ryszard Tarasiewicz. Na szczęście wrocławianie szybko otrzasnęli się po stracie gola. Chwilę poźniej po podaniu wzdłuż bramki Marka Garncarczyka do piłki nie doszedł Sztylka. Już w doliczonym czasie gry w 1 polowie Górski dośrodkował z lewego skrzydła, a Łudziński pięknym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania i do przerwy był remis 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków Śląska. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 48 min akcję 2 braci Garncarczyków sfinalizował Łudziński strzelając 2 bramkę w tym meczu.

Parę minut poźniej mogło być po meczu,ale strzał głową Dudka wybił z linii bramkowej jeden z zawodników Jastrzębia. Od tej pory mecz toczył się w wolnym tempie. Wrocławianie kontrolowali wydarzenia na boisku, a zespół Jastrzębia nie był w stanie stworzyć groźnej sytuacji. Tym samym Śląsk odniosł kolejne cenne zwycięstwo i przynajmniej do niedzieli awansował na pozycję wicelidera 2 ligi. Na wyróżnienie w naszym zespole zasłużyli przede wszystkim strzelec 2 goli Łudziński, oraz bardzo aktywni Janusz Garncarczyk i Dudek.

W środę czeka wrocławian niezwykle istotny dla układu tabeli mecz z Polonią w Warszawie. Czarne Koszule nie zrezygnowały jeszcze z walki o 1 ligę, ale chcąc się w niej realnie liczyć bedą musiały zdobyć 3 punkty w meczu ze Śląskiem.