Jehro Jehro

(© Materiały prasowe)

Marcin Kydryński regularnie prezentuje we Wrocławiu nawybitniejszych artystów sceny wold music. Artysta znany pod pseudonimem Jehro zagra u nas 18 maja.

Koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1) w ramach cyklu Ethno Jazz Festival & Siesta w Drodze.

Jehro ma matkę pochodzenia włosko-greckiego i ojca Francuza. Dzieciństwo spędził w Marsylii, później przeniósł się do Londynu i tam rozpoczęła się jego kariera muzyczna. Co ciekawe, najpierw grywał na ulicy, to w tamtym okresie odkrył w sobie zamiłowanie do reggae i popu.

W 1999 roku wrócił do Francji i wydał swój pierwszy album "L’arbre et le Fruit”, który szybko zagościł na francuskich listach przebojów. Płyta odniosła we Francji olbrzymi sukces; w tym też czasie fani Jérôme oraz inni muzycy zaczęli określać go mianem Jehro. W 2007 roku, światło dzienne ujrzał pierwszy w pełni anglojęzyczny album zatytułowany pseudonimem artysty. Kompozycje, które znalazły się na "Jehro" stanowią znakomie połączenie reggae, folku i muzyki latynoskiej. Kolejną płytą (wydaną w 2011 roku) była "Cantina Paradise", na której pojawiły się piosenki zarówno w języku angielskim jak i hiszpańskim.

Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z utworów „Continuando”, "Everything" oraz "Salima".

Koncert rozpocznie się 18 maja o godz. 20.00. Bilety są w cenie od 45 do 100 złotych. Można je kupić w sklepach sieci Empik, Saturn i MediaMarkt.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!