Radomszczańskie mistrzynie - Oliwia Drzazga i Weronika Mazur - na spotkaniu z prezydentem

nm
Prezydent Radomska spotkał się z Oliwią Drzazgą i Weroniką Mazur, aby pogratulować im świetnych występów oraz życzyć kolejnych sukcesów.

Oliwia Drzazga i Weronika Mazur to dwie radomszczanki, które mogą pochwalić się wieloma sportowymi sukcesami.

Oliwia Drzazga jest zawodniczką klubu UMLKS Radomsko, który powstał w 2005 roku. Obecnie klub posiada trzy sekcje tj.: podnoszenie ciężarów, tenis stołowy i piłka siatkowa. Sekcja podnoszenia ciężarów od 16 lat startuje w I lidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej. Jest to jedyny klub w województwie łódzkim, który występuje w tej klasie rozgrywek. Na przełomie tych wszystkich lat Sekcja Podnoszenia Ciężarów miała wielu wychowanków startujących na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych. W obecnym sezonie największy sukces zanotowała Oliwia Drzazga zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Polski LZS do 15 lat oraz Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat, który w październiku odbył się w Ciechanowie.

Weronika Mazur przyzwyczaiła już radomszczan do dobrych wyników. W trakcie, gdy Oliwia walczyła o złoto również Weronika zdobywała medale. Na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza. Weronika zdobyła dwa medale. W kategorii Kata juniorek zajęła I miejsce, a w kategorii Kumite + 60 kg II miejsce. To jednak nie koniec. W dniach 21-22 września 2018 r. w Kaliningradzie odbyły 32. Mistrzostwa Europy Kyokushin. Mieszkanka Radomska wystąpiła w kategorii Kumite i zdobyła brązowy medal! W kategorii Kata zajęła 4 miejsce. Wspomnijmy, że w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy zdobyła tytuł wicemistrzyni w Kata.

Prezydent Jarosław Ferenc wręczył zawodniczkom drobne upominki, podziękował im i ich opiekunom za promowanie rodzinnego miasta. Trenerem Oliwii jest Sławomir Bera, z kolei Weronikę trenuje Jarosław Długołęcki.