6 stycznia Trzej Królowie przejadą przez miasto na wielbłądach i koniu. W tle rozegra się bitwa aniołów z diabłami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przeczytaj o wprowadzeniu nowego dnia wolnego od pracy - Święta Trzech Króli

Radosny pochód poprzedzi msza św. o godz. 10. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Wrocławski Orszak Trzech Króli ruszy około godz. 11. z placu Katedralnego, a równo w południe zamierza dojść do Rynku. Każdy, kto dołączy do procesji, otrzyma koronę i śpiewnik.

- W roli Trzech Króli zobaczymy dwóch pracowników wrocławskiego zoo na wielbłądach i jednego funkcjonariusza straży miejskiej na koniu - przybliża szczegóły Piotr Czekierda, współorganizator marszu i działacz Stowarzyszenia na rzecz Edukacji i Rodziny "Nurt". - Oczywiście, zgodnie z tradycją, będą mieli ze sobą mirrę, kadzidło i złoto. Królom towarzyszyć im będą zwierzęta z wrocławskiego zoo, a także osoby w przebraniach m.in. rycerzy i pastuszków. W planie mamy spotkanie z królem Herodem, w którego wcieli się jeden z rodziców z Punktu Przedszkolnego "Zdrój". Odwiedzimy i pokłonimy się również oczywiście rodzinie Jezusa, którą zagra jedna z rodzin PP "Zdrój".

Warszawski Orszak Trzech KróliWarszawski Orszak Trzech Króli
Przebieg Orszaku Trzech Króli w Warszawie w 2010 r.

To jednak nie wszystko. Uczestnicy procesji ujrzą na własne oczy ostateczną bitwę pomiędzy aniołami - w tej roli matki z PP "Zdrój" - a diabłami, których zagrają ojcowie z tego samego ośrodka.

- Oprócz tego będzie jeszcze śpiewanie kolęd i wspólna modlitwa Anioł Pański razem z biskupem Andrzejem Siemieniewskim - dodaje Czekierda.

Organizatorami Wrocławskiego Orszaku Trzech Króli są m.in. Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny "Nurt", Punkt Przedszkolny "Zdrój", Wrocławski klub Teologii Politycznej, Duszpasterstwo Akademickie "WAWRZYNY" i Fundacja Orszak Trzech Króli.

Ostatni raz podobny pochód Trzech Króli przemierzył ulice stolicy Dolnego Śląska równo 50 lat temu.Czytaj też:

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!