Philip Zimbardo

(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z profesorem Zimbardo będziemy mogli spotkać się przy okazji polskiej premiery filmu "The Stanford Prison Experiment".

Projekcja odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 marca. To jedyny planowany pokaz filmu Kyle'a Patricka Alvareza z Ezrą Millerem, Jackiem Kilmerem i Billy'ego Crudupa (ten ostatni w roli profesora Zimbardo) w obsadzie. Tematem filmu jest eksperyment, z którego zasłynął profesor Philip Zimbardo. Doświadczenie przeprowadzono w 1971 roku. Zimbardo chciał zbadać psychologiczne efektów symulacji życia więziennego. Ze względu na agresywne zachowanie osób biorących udział w eksperymencie, doświadczenie trzeba było przerwać.

Po seansie prof. Philip Zimbardo wygłosi wykład pt. „Obywatele stawiający opór totalitarnemu złu i tworzący nowe pokolenie bohaterów”. Wykład odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski (dla chętnych).

Wstęp na projekcję filmu (start 12 marca o godz. 15.00) i spotkanie z profesorem Zimbardo jest wolny, trzeba jednak postarać się o bezpłatne wejściówki. Te można odbierać w kasach kina Nowe Horyzonty już od 8 marca od godz. 10.00.

The Stanford Prison Experiment. Zobaczcie zwiastun


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

grillki (gość)

O godz.. 10 to ja w pracy jestem. Kto takie godziny wymyśla? Chętnie bym poszła czytałam Psychologię i życie i Efekt Lucyfera - świetne książki, nie tylko o tymże eksperymencie.