Niebieska oprawa Faktów - sztandarowego programu TVP Wrocław - niebawem odejdzie w niepamięć. A wraz z nią nieco przestarzałe studio z monitorami w tle. W zamian, jak obiecuje Anita Białek, szefowa wrocławskiej telewizji, na telewidzów czekać będzie program dużo nowocześniejszy, z generowanym cyfrowo tłem w odcieniach szarości, bieli i pomarańczu. I - uwaga! - z nowymi prowadzącymi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Niektórych, na przykład Marcina Brodowskiego, nasi odbiorcy doskonale znają, bo byli do tej pory reporterami Faktów. Ale pojawią się też zupełnie nowe twarze - zapowiada Białek. Wrocławskie programy będą nadawane codziennie w ciągłym paśmie - od godz. 17 do 20. Każdy dzień dedykowany będzie innemu widzowi. W poniedziałek przed telewizorem pewnie chętnie zasiądą osoby zainteresowane biznesem i pracą.

W ramówce pojawi się m.in. program Czysty zysk oraz debiutujący Magazyn konsumencki z poradami dla kupujących. Wtorek należeć będzie do świetnie znanego telewidzom Studia Wschód Grażyny Orłowskiej-Sondej, realizowanego na Kresach, oraz prof. Jana Miodka. Środek tygodnia to już spotkania z Europą. O godz. 18 emitowany będzie nowy program Rozmówki polsko-czeskie, który zdaniem Anity Białek ma szansę stać się hitem ramówki. Każdy z 78 odcinków dwujęzycznych Rozmówek ma tłumaczyć i oswajać różnice kulturowe. Program, który wymyśliła i realizuje Kinga Wołoszyn-Świerk, współprodukuje CzT Ostrawa. W roli polskich prowadzących zobaczymy Pawła Gołębskiego i Natalię Grosiak.

W czwartek obejrzymy pasmo turystyczno-przyrodnicze. W programie m.in. Las wokół nas i Eko region. Dzień później całkowita zmiana klimatu - na ekranie rządzić będzie m.in. nieco odmieniony i dłuższy program kulturalny Wrocław się oraz - premierowo - Poradnik medyczny. Sobota i niedziela bez zmian - w pierwszy dzień zobaczymy programy dla całej rodziny, w drugi dla rolników. Dzień przed zmianą oprawy, 5 września (od g. 16), na wrocławskim Rynku dziennikarze TVP Wrocław spotkają się z widzami.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: