PolskiBus - podróż za złotówkę?

PolskiBus (© PolskiBus.com)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

6 czerwca ruszyła strona internetowa nowego przewoźnika PolskiBus.com. Ceny za przejazdy mają się zaczynać od złotówki, pierwsze kursy 18 czerwca.

Firma ma konkurować z PKS-em i PKP. "Ekspresowa podróż między miastami. Szybko, tanio, ekspresowo" - czytamy na stronie PolskiBus.com. Ceny mają zaczynać się od złotówki (plus 1 zł za rezerwację miejsca).

PolskiBus połączy 16 miast w Polsce


- Nowe autobusy będą kursować miedzy 16 największymi polskimi miastami, m.in. przez: Warszawę, Białystok, Gdańsk, Kraków, Szczecin, Lublin, Poznań Toruń, Łódź i Wrocław - mówi Piotr Pogonowski, zajmujący się promocją przedsięwzięcia. - Dojedziemy też nimi do Pragi, Bratysławy, Berlina i Wiednia. W ofercie są także kursy nocne.

Na razie w Polsce kursować ma 18 pojazdów - Altano TD92, produkowanych przez firmę Van Hool w Belgii. Standardem w autobusach PolskiBus będzie bezpłatne Wi-Fi.

- Wszystkim 70 pasażerom danego autokaru zapewniamy, oprócz darmowego dostępu do internetu, także gniazda sieciowe do podłączenia laptopów i urządzeń przenośnych - informuje Pogonowski. - W razie potrzeby, podróżni mogą pracować przez pełne 10 godzin podróży z Warszawy do Berlina. Każdy autokar wyposażony jest w karty SIM, dzięki czemu zapewniamy Wi-Fi w każdym z pięciu krajów, w których oferujemy nasze usługi.

PolskiBus.com - można już rezerwować przejazdy


Jak szybko dotrzemy do celu? Np. podróż z Wrocławia (wyjazd z dworca PKS) do Warszawy potrwa ok. siedmiu godzin z przystankiem w Łodzi - mówi Pogonowski. Ile zapłacimy za bilet? Tak jak w przypadku tanich linii lotniczych, im szybciej zarezerwujemy przejazd, tym będzie on tańszy.

Na stronie PolskiBus można już rezerwować bilety. Niestety dzisiaj serwer jest przeciążony.

- Od rana na stronę PolskiBus.com próbowało wejść kilkanaście tysięcy osób i strona płata figle - tłumaczy Pogonowski. - Mam nadzieję, że wszystko szybko się unormuje. Prosimy o cierpliwość. Bilety można już rezerwować, pierwszych kilka na każdy kurs można dzisiaj dostać za złotówkę.

Firma PolskiBus należy do szkockiego milionera Briana Soutera, właściciela spółki transportowej Stagecoach Group, giganta transportowego z Wielkiej Brytanii. Tam autobusy jeżdżą pod szyldem MegaBus.


Bagaż i jego wymiary w autobusach PolskiBus


Do autokaru można wnieść dwie sztuki bagażu: jedną o wadze do 20 kg i o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie bagażu pod siedzeniem lub na półce (bagaż podręczny) oraz drugą o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie bagażu pod siedzeniem lub na półce znajdującej się nad siedzeniem pasażera.


8 nowych tras obsługiwanych przez PolskiBus.com, mających swój początek w Warszawie połączy 16 polskich miast oraz 4 europejskie stolice: Berlin, Bratysławę, Pragę i Wiedeń:
 • Wrocław, Dworzec POLBUS-PKS, ul. Sucha 1-11,
 • Kraków, Regionalny Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18,
 • Warszawa, Metro Wilanowska 14, ul. Puławska 145,
 • Białystok, Dworzec PKS, Boh. Monte Cassino 0-59, ul. Boh. Monte Cassino,
 • Bydgoszcz, Jagiellońska 81- przystanek komunikacji miejskiej, ul. Jagiellońska 81,
 • Częstochowa, Dworzec PKS, Aleja Wolności 45,
 • Gdańsk, Dworzec PKS ul. 3 Maja; Hala Olivia- Przystanek komunikacji miejskiej, Al. Grunwaldzka; Oliwa pętla tramwajowa- przystanek komunikacji miejskiej, Al. Grunwaldzka,
 • Katowice, Dworzec PKS, ul. Piotra Skargi 1,
 • Kielce, Dworzec PKS, ul. Czarnowska 12,
 • Lublin, Dworzec PKS, Al. 1000-lecia 6,
 • Łódź, Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska, ul. Włókniarzy,
 • Ostróda, Dworzec PKS, ul. Słowackiego 10,
 • Piła, Dworzec PKS, ul. Kwiatowa 18,
 • Poznań, Dworzec Komunikacji Miejskiej Górczyn, ul. Zgoda,
 • Szczecin, Dworcowa - Przystanek komunikacji miejskiej, ul. Nabrzeze Wieleckie,
 • Toruń, Dworzec Autobusowy, ul. Dąbrowskiego 8-24,
 • Berlin, Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB), Messedamm 8,
 • Bratysława, Autobusová stanica, Mlynské Nivy 31,
 • Praga, Ústřední autobusové nádraží (ÚAN) Florenc, Křižíkova 345/4,
 • Wiedeń, ÖBB-Postbus, Südtirolerplatz.


Czytaj też:


Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!


Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nelson white chao (gość)

Czy próbowali pracować z AGIP Oil Limited$$$. Czy próbowali pracować z AGIP Oil Limited?Firma oferuje internetowy oparty zysk podejmowania pracy, gdzie zostaniesz zatrudniony do pracy z domu jako agent sprzedaży na rzecz spółki. Nie będzie to kosztować obecnej pracy nie będziesz miał problem ze swoimi pracodawcami. Obecnie poszukujemy kandydatów z niewielkim doświadczeniem w następujących prac administracyjnych, pośrednictwo statków, projektowanie stron www, sieci społecznościowe, e-commerce, CMS projektów pokrewnych, procesów zarządzania projektami, CMMI Wykonanie, hurtownie danych, Business Objects, Crystal Reports, Oracle, DOSTAWA platformy Java/J2EE i SPEDYCJA, zatrudnić na kilka wolnych miejsc, które są dostępne w firmie. Ponadto, firma zapewnia okazja, aby zainwestować swój kapitał w kilku transakcji obsługiwanych, aby zmaksymalizować swój zysk. Zarabiasz 5% prowizji od każdej transakcji obsługiwać firmy.

Możesz skontaktować się z firmą za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: agiplimited@aol.com~~pobj lub za pośrednictwem strony internetowej: www.americanagip.com

Wnioskodawcy powinni stosować z pełnym CV krat.MR. NELSON WHITE
Kierownik personalny
AGIP OLEJ LIMITED

Paolini Bruna Hoang (gość)

APPLY FOR AN ONLINE LOAN NOW$$$. Are you struggling with financing your business? Do you need capital to refinance your business? Are you in bad debt and your credit card is down. If your need financial support, the only place you can secure an online loan and get financial assistance is Three Star Loan Company (TSLC). Contact the company now via email: threestarloancompany@yahoo.com

podróżnik (gość)

bardzo polecam!. i wbrew pozorom nie jestem pracownikiem cichego marketingu tej firmy, a zwykłym pasażerem, któremu udało się tanio kupić bilety. ale biorąc pod uwagę ich aktualne ceny (bez promocji) są i tak znacznie tańsze niż u konkurencji w postaci PKP. studentom może się średnio opłacać przejazd za 28 zł do warszawy zamiast ok. 35 TLK, ale dla osoby bez zniżek to RAJ - bo w pkp zapłaciliby blisko 60 złotych... a warunki są naprawdę niezłe.

stafan (gość)

na tania-podroz.pl. Na tania podroz mozna laczyc polaczenia polski bus, np. z Gdanska do Wiednia przez Warszawa itd.

.. Ehrid jak dobrze poszukasz to znajdziesz bilet do Waw-y nawet za 2zł. Bądzmy więc szczerzy: na to zniżki nie dostaniesz ;) również - tak jak Andrzej - załapałam się na podwójne bilety do Wawy :)

Tomek (gość)

Bilety.. A nie wiecie czy będzie udostępniona trasa Wrocław-Katowice? Bo bardzo pasowałoby mi to połączenie a na stronie go nie ma. Dziękuje za pomoc