Politechnika Wrocławska zaprasza na Targi Książki Naukowej

Piotr Rypson z Muzeum Narodowego w Warszawie odbiera puchar z rąk prof. Eugeniusza Rusińskiego (© Paweł Relikowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Politechnika Wrocławska zaprasza na XXII Wrocławskie Targi Książki Naukowej.

Politechnika Wrocławska do piątku (18 marca) zaprasza do budynku D-20 na XXII Wrocławskie Targi Książki Naukowej. Dziś (16 marca) targi zostały otwarte. Książka „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie” pod redakcją Piotra Rypsona została nagrodzona w konkursie za najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej. – Książka ukazuje genezę myśli Tadeusza Peipera i jego wpływ na kulturę pierwszych dziesięcioleci XX wieku – mówi Piotr Rypson. Muzeum Narodowe w Warszawie, wydawca tomu, dostało Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Książki nie można kupić na targach (Muzeum_Narodowe nie ma tam stoiska), jest do nabycia na stronie www.ksiegarnia.serenissima.pl.
Jury przyznało też cztery równorzędne nagrody (za tomy: „Modlitewnik Olbrachta Gasztołda kanclerza wielkiego litewskiego 1528 r.” pod red. Katarzyny Krzak-Weiss, Wiesława Wydry, Rafała Wójcika, opracowanie graficzne – Andrzej Tomaszewski, Wydawnictwo Naukowe UAM; Jolanta Gwioździk, „Kultura pisma i książki w żeńskich klasztorach dawnej Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku”, projekt okładki i stron działowych – Tomasz Kipka, Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; „Ekomobilność”. Tom 1. „Innowacyjne i ekologiczne środki transportu”, Tom 2. „Innowacyjne rozwiązania poprawy i przywracania mobilności człowieka”, redaktor naukowy Włodzimierz Choromański, projekt okładki – Dariusz Litwiniec, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w Warszawie; Lorenzo Valla, „O rzekomej, sfałszowanej donacji Konstantyna”, projekt okładki – Jagna Olejnikowska, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego). Jury pod przewodnictwem prof. Eugeniusza Rusińskiego przyznało też wyróżnienia.

Politechnika Wrocławska i Crazy NaukaDwa konkursy zorganizowała wspólnie Politechnika Wrocławska i blog Crazy Nauka. W konkursie na najlepszą książkę popularyzującą naukę wśród młodzieży została nagrodzona „Pod ziemią, pod wodą” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Wydawnictwo Dwie Siostry), a w konkursie dla autorów książek popularyzujących naukę wśród młodzieży: „Zapomniane skrzydła. Powstanie, rozwój i działania lotnictwa Austro-Węgier” Andrzej Samka (Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej).

Politechnika Wrocławska zapraszaWarto wspomnieć, że wiele książek sprzedawanych jest z rabatami. Np. "Reksio. Wielka księga przygód" kosztuje 28 zł. Na stoiskach z tanią książką techniczną można kupić tomy od złotówki do 10 zł. Targi przy ul. Janiszewskiego 8 (bud. D-20) są czynne: w czwartek w godzinach 9-17, w piątek w godzinach 9-16. Wstęp wolny.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!