Policjant z Lubartowa zwycięzcą wojewódzkich eliminacji na „Dzielnicowego Roku”

redakcja
redakcja
Asp. szt. Grzegorz Wójtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie został zwycięzcą Wojewódzkich Eliminacji Policjantów „Dzielnicowy Roku.” Drugie miejsce zajął sierż. szt. Janusz Piwko z komendy w Tomaszowie Lubelskim.

Zawody odbywały się od środy na terenie obiektów policyjnych przy ul. Grenadierów 3. O tytuł walczyło 40 dzielnicowych lubelskiego garnizonu. Zmagania rozpoczęły się od przystąpienia do testu wiedzy zawodowej. Dzielnicowi w czasie 60 minut musieli odpowiedzieć na 60 pytań. W czwartek pojedynczo przed komisją zaprezentowali się w symulacjach przyjęć interesantów.Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy oceniali działania dzielnicowych. Najlepsi otrzymali nagrody i Puchary Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. I miejsce zajął asp. szt. Grzegorz Wójtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie Drugie miejsce zajął sierż. szt. Janusz Piwko z komendy w Tomaszowie Lubelskim, natomiast trzecie sierż. szt. Gabriela Moskal z KPP w Kraśniku.Zwycięzca oraz dzielnicowy, który zajął II miejsce reprezentować będzie lubelski garnizon podczas finału VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku", które odbędą się w dniach 13-15 października b.r. w Szkole Policji w Katowicach.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie