(© Mikołaj Nowacki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

GOPR-owcy pokażą swoje umiejętności w Pasażu Grunwaldzkim, w E. Leclerc można za to oglądać wielkie dinozaury. Dzisiaj jedyna szansa na wybranie się na zakupy, w niedzielę wszystkie duże sklepy będą zamknięte.

GOPR w Pasażu[/a]

W sobotę ratownicy GOPR-u zaprezentują swoje umiejętności w Pasażu Grunwaldzkim. Pokazy połączone z nauką pierwszej pomocy, zawody wspinaczkowe czy symulator jazdy i dachowania to tylko część atrakcji przewidzianych podczas spotkania "Bądź bezpieczny".

W NIEDZIELĘ DUŻE SKLEPY ZAMKNIĘTE. GDZIE ZROBISZ ZAKUPY?

Ratownicy GOPR-u spotkają się z odwiedzającymi Pasaż Grunwaldzki już po raz czwarty. Tak jak w poprzednich latach, zobaczymy m.in. pokazy akcji ratowniczych połączonych z nauką pierwszej pomocy. Kierowcy będą mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego parkowania, a także zasiądą za kierownicą symulatora jazdy w trudnych warunkach lub dachowania.

Dla najmłodszych uczestników zorganizowane zostaną zawody wspinaczkowe oraz liczne konkursy z nagrodami.
Akcja "Bądź bezpieczny" popularyzuje właściwe zachowanie i zasady udzielania pierwszej pomocy, tak szczególnie ważne w nadchodzącym sezonie zimowym.

Odwiedzający Pasaż Grunwaldzki będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego już 9-10 listopada w godzinach otwarcia centrum.

Prehistoryczne gady

We wrocławskim E. Leclerc trwa wystawa ruchomych dinozaurów. Eksponaty zostały sprowadzone z największego w Polsce parku dinozaurów "Zatorland. Edukacja poprzez rozrywkę." Na wystawie podziwiać można wierne rekonstrukcje gadów, wykonane w skali 1:1. Pośród nich znajdziemy m.in. stegozaura, triceratopsa i megalozaura, każdy poruszający się jak żywy.

Atrakcją finałową będzie pokaz sztucznych ogni, zaplanowany na 17 listopada. Wystawa potrwa do 19 listopada.
Dinozaury można oglądać w hipermarkecie E.Leclerc przy ul. Zakładowej we Wrocławiu.

Tramwajem do kuchni

Od początku listopada 7 wrocławskich przystanków autobusowych i tramwajowych nie wygląda już tak samo, jak do tej pory. Teraz oczekiwanie na transport jest i inspirujące. Na przystankach urządzono bowiem wirtualne kuchnie.
Do 15 listopada można przekonać się tam, jak wiele wyposażenia kuchennego mieści się na 6 metrach kwadratowych przystankowej wiaty. Akcja "Przystanek: Kuchnia" komunikuje jedną z idei IKEA, tj. "wysoka funkcjonalność na małej przestrzeni".

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pan Gawroński

W każdym cywilizowanym kraju w niedzielę są sklepy zamknięte i ludzie jakoś żyją. Tylko u nas wieśniactwo i prowincjonalny plebs, zrobiło sobie z galeriii weekendowe centrum rozrywki i zamiast spędzać czas z rodziną czy aktywnie na wyjazdach na łono natury to od razu po mszy jedzie do miasta na ich weekend marzeń. Przez taki plebs ludzie , którzy pracują w sklepach muszą iść w niedzielę do prac zamiast też się cieszyć wolnym dniem, a w mieście przy galeriach robią się korki. Tym razem trudno i swołocz DTR, DST, DOL, DGR,DMI, DOA,DSR, musi jakoś wytrzymać dzień bez galerii. Najlepiej nie przyjeżdżajcie w ogóle bo później śmierdzi.