REKLAMA: Pisz to zaciszne miejsce, idealne na wypoczynek. Wśród jedenastu jezior w pobliżu naszego miasteczka, króluje jezioro Śniardwy - największe w Polsce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ze względu na swoją lokalizację Pisz nazywany jest Bramą Mazur, tu bowiem rozpoczyna się szlak żeglugi Wielkich Jezior Mazurskich.

Turyści znajdą tu wiele możliwości spędzenia wolnego czasu i wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, piękne tereny do odbywania wędrówek pieszych, rowerowych i konnych. Kajakarzy zauroczą dziewicze krajobrazy rzeki Pisy. Puszcza Piska z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym to bajeczne miejsce na obcowanie z naturą.


Zapraszamy do Pisza!
Zapraszamy na Mazury!

Piskie ścieżki rowerowe
Na terenie Gminy Pisz wyznaczonych jest ponad 200 km ścieżek rowerowych. Większość ścieżek prowadzi po Puszczy Piskiej – jednym z największych kompleksów leśnym w Europie. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać jelenie, łosie, sarny, dziki, zające, lisy. Puszcza Piska daje energię, gromadzoną tu od wieków.

1) Trasa „A” – „Szeroki Bór” (27 km);
2) Trasa „B” – „Łąki Pisowodzkie” (54 km);
3) Trasa „C” – „Puszczańska” (47 km);
4) Trasa „D” – „Szlak Niedźwiedzi” (37 km);
5) Trasa „E” – „Szlak Pojezierze” (50 km).Spływ kajakowy rzeką Pisą i Narwią
Wypływająca z jez. Roś rzeka Pisa jest typową rzeką nizinną silnie meandrującą. Tworzy ona charakterystyczne elementy krajobrazu - łachy piaskowe i starorzecza. Na całej długości jest łatwym i nieuciążliwym szlakiem turystycznym. Rzeka Pisa łączy się z Narwią. Szlak PISA-NAREW to cenne walory przyrodnicze i kulturowe. Składają się na nie m.in. krajobraz dolin obu rzek, parki krajobrazowe, pomniki przyrody, obiekty dziedzictwa kulturowego. Ten szlak to podróż pograniczem czterech kultur. Pisa i Narew łączą Wisłę z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Aby przepłynąć kajakiem szlak Pisa-Narew potrzebujemy 3 dni.

Rejsy statkiem
W centrum Pisza, nad brzegiem rzeki Pisy, swoją przystań ma jedyny na Mazurach statek o napędzie kołowym. Trasa rejsu biegnie górnym odcinkiem rzeki Pisy i jeziorem Roś.Wędkarstwo na Mazurach
Jeziora to prawdziwe bogactwo Mazur i raj dla amatorów wędkarstwa. Znajduje się tu wiele większych i mniejszych jezior z czterdziestoma czteroma gatunkami ryb.


Urząd Miejski w Piszu
12-200 Pisz, ul. Gizewiusza 5
Tel./fax. (+48 87) 423-54-29
e-mail: pisz@home.pl
www.pisz.pl

Centrum Informacji Turystycznej
12-200 Pisz, Pl. Daszyńskiego 16
tel. (+48 87) 425-09-47

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław