Piłka nożna: ŁKS - Śląsk Wrocław 1:2 (RELACJA, ZDJĘCIA)

LM
Śląsk wrócił z dalekiej podróży. Po kiepskim meczu udało im się pokonać ŁKS 2:1 i umocnić na pozycji lidera Ekstraklasy. Druga Legia traci do wrocławian 4 punkty. W 10. minucie właśnie Łukasiewicz (zawodnik wypożyczony ze Śląska Wrocław) strzelił gola na 1:0 dla ŁKS-u. Wyrównującą bramkę zdobył w 78. minucie Kaźmierczak, w 88. na 2:1 strzelił Wasiluk.

90 min + 4**KONIEC! Śląsk Wrocław pokonał ŁKS 2:190 min + 2 Jeszcze dwie minuty doliczonego czasu gry. ŁKS próbuje atakować, Śląsk gra powoli. 88 min Dośrodkowanie Mili z rzutu rożnego wprost na głowę Wasiluka. Ten uderza głową, piłka po interwencji Kaczmarka odbija się od słupka wpada do bramki. Doskonałe zmiany Oresta Lenczyka. GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA!!!84 min Rozpaczliwa obrona ŁKS-u. Śląsk w natarciu, łodzianie cofnęli się bardzo mocno, to może się dla nich źle skończyć. 82 min ŁKS wyraźnie rozdrażniła strata gola. Mamy teraz okres szybkiej i dość ostrej gry. Dużo się dzieje w środku pola, ale niewiele konkretnego z tego wynika. 78 min Wreszcie udana akcja Śląska Wrocław. Bramkę głową strzela Kaźmierczak po dośrodkowaniu Wasiluka. Obaj weszli na boisko w 64 minucie. Dobra zmiana trenera Lenczyka. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA!!!!73 min**Zmiana w ŁKS-ie. Za Romańczuka wchodzi Mięciel.
69 min Inicjatywa ciągle po stronie łodzian. Z wolnego strzela Kaczmarek. Kelemen łapie piłkę.
66 min Żółta kartka dla Szałachowskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego. Sędzia nie dał się jednak nabrać.
64 min**Podwójna zmiana w Śląsku. Za Pawelca wchodzi Wasiluk, Ćwielonga zmienia Kaźmierczak. Trener Lenczyk wpuszcza dwóch wysokich zawodników. 63 min Dośrodkowanie ŁKS-u, Kelemen wyciąga się jak struna, ale mija się z piłką. Przed pustą bramką stoi Kaczmarek, piłka spada mu na głowę i... wraca w pole karne. 63 min**Zmiana w ŁKS Schodzi właśnie Smoliński, zastępuje go Szałachowski.
61 min Smoliński łatwo (zbyt łatwo!) ogrywa Pawelca w polu karnym, podaje do Romańczuka, który fatalnie pudłuje. Śląsk znowu ma sporo szczęścia.
57 min Gikiewicz na minimalnym spalonym po podaniu Soboty. Piłka w siatce, ale bramka nie zostanie uznana.
56 min Groźna strata Sztylki w środku pola. ŁKS rusza z kontrą, ale Sztylka naprawia swój błąd.
54 min Żółta kartka dla Pietrasiaka, który wdał się w niepotrzebną dyskusję z sędzią liniowym.
52 min Kolejna groźna akcja ŁKS-u. Znowu Saganowski, który wpada w pole karne i mocno strzela. Dobrze broni jednak Kelemen. Było gorąco.
52 min Sebastian Mila

strzela

podaje do Wyparły z rzutu wolnego.
50 min Piszemy, żebyście wiedzieli, że ciągle tu jesteśmy. Przez pierwsze 5 minut drugiej części spotkania nie wydarzyło się NIC wartego odnotowania.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ

45 min + 2 KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45 min Sztylka strzela zza pola karnego, wprost w Wyparłę, który nie ma problemu ze złapaniem piłki.
43 min Madej siada na ławce wyraźnie poirytowany. Wydaje się być co najmniej zaskoczony decyzją trenera.
42 min**ZMIANA W ŚLĄSKU. Trener Lenczyk nie zamierza czekać do przerwy ze zmianami. Wpuszcza na boisko Gikiewicza, schodzi Łukasz Madej. Dość zaskakująca zmiana, bo Madej był dziś na boisku dość aktywny. 40 min Niecelny strzał Waldemara Soboty zza pola karnego. Piłka przelatuje wysoko nad bramką. 36 min Kiepski okres gry Śląska, który popełnił już kilka błędów w obronie. Nie wszystko da się zrzucić na pressing ŁKS-u, piłkarze z Wrocławia sprawiają wrażenie rozkojarzonych. 34 min Żółta kartka dla Soboty. 33 min Mila strzela z rzutu wolnego. Odległość była spora, jednak Wyparło ma trochę problemów z kozłującą piłką i wybija ją na rzut rożny. 27 min**Blisko drugiej bramki dla ŁKS. Po rzucie rożnym piłka ostatecznie trafia pod nogi Saganowskiego, ten uderza piętą i piłka minimalnie mija lewy słupek. To mogła być przepiękna bramka. Śląsk miał sporo szczęścia.
[b[25 min Po dość nudnym okresie gry, wreszcie akcja Śląska. Mila bardzo ładnie strzela z narożnika pola karnego. Piłka przelatuje jednak nad poprzeczką.
21 min Mocne dośrodkowanie Mili z rzutu rożnego, piłkę pewnie łapie jednak Wyprało.
19 min Kaśćelan strzela na wiwat. Piłka przelatuje wysoko nad bramką Kelemena.
16 min Dośrodkowanie Mili w pole karne wybijają łodzianie. Piłka spada pod nogi Dudka, który z powietrza uderza bardzo niecelnie.
15 min Żółta kartka dla Romańczuka z ŁKS-u po ostrym faulu na Celebanie.
12 min Śląsk próbuje odpowiedzieć od razu. Mila podaje prostopadle do Madeja, strzał broni jednak Wyparło. Było blisko.
10 min**1:0 Z rzutu wolnego dośrodkowuje Kaczmarek, głową uderza wypożyczony ze Śląska Wrocław Łukasiewicz. Piłkarz nie okazywał szczególnej radości po zdobyciu bramki. GOOOOOOL dla ŁKS-u8 min Dośrodkowanie w pole karne łodzian po faulu na Ćwielongu. Piłka odbija się od kilku głów i wraca na środek boiska. 7 min Pierwsza składna akcja Śląska. Madej do Soboty, ten wykłada piłkę wbiegającemu w pole karne Mili. Ten nie sięga jednak piłki, końcem buta uderza obok lewego słupka. 3 min Pierwszy strzał na bramkę ŁKS-u. Dudek trafia jednak wprost w ręce Wyparły. 1 min** ŁKS zaczyna spotkanie

PRZED MECZEM

14:25 Skład ŁKS-u: Wyparło - Stefańczyk, Łabędzki, Klepczarek - Kaczmarek, Romańczuk, Łukasiewicz, Smoliński, Kaśćelan - Pruchnik, Saganowski

14:15 W jakim składzie zagra Śląsk? Kelemen - Celeban, Fojut, Pietrasiak, Pawelec, Sztylka, Dudek, Ćwielong, Madej, Mila, Sobota - podaje oficjalna strona klubu.

14.10 Na stadionie ŁKS-u zameldowali się już pierwsi kibice Śląska Wrocław. Jest to dla nich pierwsze spotkanie od września - wtedy Ekstraklasa nałożyła na nich zakaz uczestniczenia w meczach wyjazdowych Śląska. Pojedynek z łódzkim ŁKS-em będzie oglądać na żywo 300-400 sympatyków wrocławskiej drużyny.