Pechowy powrót Śląska Wrocław do PLK [foto]

12 października Śląsk Wrocław przegrał z Zastalem Zielona Góra 69:70, ale Orbita pękała w szwach. Znajdź się na zdjęciu.

Wrocławscy fani basketu doczekali się wreszcie powrotu WKS-u na ekstraligowe parkiety. 12 października już godzinę przed meczem do kas w Orbicie ustawiały się kolejki. Wszyscy liczyli na piękny powrót i zwycięstwo nad Zastalem. Wygrać się jednak nie udało.

Kosz za kosz

Wynik otworzył Qa'rraan Calhoun celnym rzutem zza linii 6,75 m. Zielonogórzanie szybko odpowiedzieli skutecznymi akcjami i spotkanie się wyrównało. Po dziesięciu minutach było 18:18.

Druga kwarta to kontynuacja wydarzeń z początku meczu. Wynik wciąż oscylował wokół remisu, a trenerzy Miodrag Rajkovic i Tomasz Jankowski wpuścili na parkiet kilku rezerwowych. Do połowy było 34:36 dla gości.

Atmosfera była świetna. Nawet kibice, biorący udział w konkursie rzutów osobistych, nagradzani byli gromkimi brawami publiczności. Grupa kibiców z Zielonej Góry szybko była zagłuszana przez doping miejscowych. W przerwach publiczność rozgrzewały występy zespołu Cheerleaders Wrocław.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Śląsk Wrocław vs. Zastal Zielona Góra

W trzeciej kwarcie ekipy drużyny grały kosz za kosz, a tym razem na przerwę schodziły przy stanie 53:52 dla Śląska. W ostatniej odsłonie, na 2,5 minuty przed końcem meczu był remis po 64. Trafili znów goście, ale po pięciu punktach z rzędu Vairogosa Śląsk prowadził 69:66. Dwa wolne trafił Hodge, a Wojskowi mieli 22 sekundy i mogli grać do końca. Nie dali rady.

Fatalna końcówka

11 sekund przed ostatnim gwizdkiem Mladenovic dał się sfaulować i nie trafił wolnych. Trener gości wziął czas. Hodge trafił za dwa. Skibniewski zagrał z autu pod kosz, gdzie w tłoku Mladenović nie znalazł drogi do kosza, a Bogavac nie trafił dobitki. Śląsk przegrał jednym oczkiem.

Śląsk Wrocław - Zastal Zielona Góra 69:70 (18:18, 16:18, 19:18, 16:16)

Śląsk: Mladenović 20, Vairogs 17, Skibniewski 16, Calhoun 8, Buczak 4, Bogavac 2, Bochno 2, Graham 0, Zyskowski 0, Niedźwiedzki 0.

Zastal: Hodge 22, Stelmach 13, Chanas 10, Lawal 7, Flieger 7, Dłoniak 7, Mirković 2, Sroka 2, Rajewicz 0.